04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    שינוי מודל התעסוקה יעזור לפתור את משבר הפנסיה
    מעסיקים רבים נמנעים מלהעסיק מבוגרים מעל גיל 50 ומעדיפים עובדים צעירים יותר ולעיתים בעלי ניסיון וידע מועט לעומתם. אך תפיסה זו שגויה מן היסוד - כיוון שהם בודקים את תאריך הלידה של העובד, ולא את נחיצותו לארגון, רמת המוטיבציה שלו יכולותיו ורצונו לתרום באמת

זאב לשם ונעם גלייכר, אתר כלכליסט


אחת הדילמות של המשק הישראלי, שלה תידרש גם הכנסת הבאה, היא הצורך של העלאת גיל הפרישה כדי להתמודד עם משבר הפנסיה, מול שוק תעסוקה אשר אינו ערוך להעסקת מבוגרים מעל גיל 55, שלא לדבר על מעבר לגיל הפרישה.
כיום, עובד שפוטר ממקום עבודה כשהוא מעל גיל 50-55, יכול להשאר ללא תעסוקה במשך חודשים ואף שנים. המעסיקים נמנעים משיער אפרורי ומהניסיון שמגיע עם הקמטוטים הלא מעטים, ומעדיפים עובדים צעירים, גם אם ניסיונם מצומצם יות
הדבר מחמיר אף יותר כשמדובר בעובד ש"חלילה" מבקש להמשיך ולעבוד לאחר גיל הפרישה. אז הם מבקשים ממנו באדיבות כזו או אחרת לפנות את מקומו לטובת הדור הצעיר יותר. לכן ללא קשר לכנסת שתבחר, היא לא תוכל לטפל באמת במשבר הפנסיה, ללא שינוי תפיסתי ושינוי עומק של שוק התעסוקה.
ראייתם של מעסיקים אלה שגויה מן היסוד....

סקר שבוצע על ידי חברת האריס אינטראקטיב מצא כי פנסיונרים אשר החליטו להמשיך לעבוד ראו בכך משמעות, אפשרות לשמור על פעילות פיזית, סיפוק וגירוי מנטלי. עם זאת, מהסקר עלה כי רק 30% מהמעסיקים מציעים לעובדים מבוגרים יותר הזדמנות לעבוד פחות שעות, ורק 37% מהמעסיקים אמרו כי הם מעניקים לעובדים המבוגרים יותר הזדמנות לעבור ל..
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים