04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    השר דרעי חתם על התיקון: הפנסיה הקיבוצית תגדל
    בתיקון שייכנס לתוקף החודש סכום הגמלה הפנסיונית המינימלית לחברי קיבוץ יהיה 40% מהשכר הממוצע במשק (במקום 35%)

נחמן גלבוע, אתר  www.mynet.co.il     


לאחר עיכוב התהליכים עקב הבחירות לכנסת והרכבת הממשלה החדשה, חתם ביום ראשון השבוע שר הכלכלה, אריה דרעי, על שינוי תקנות האגודות השיתופיות הנוגעות לנושא הערבות ההדדית בקיבוץ מתחדש. התיקון, שייכנס לתוקף בחודש הקרוב, כולל את שינוי הגדרת סכום הגמלה הפנסיונית המינימלית, כך שיעמוד על 40% מהשכר הממוצע (במקום 35%), וכן את שילוב מרכיב הוותק בחישוב הפנסיה.

חתימתו של השר דרעי מהווה גושפנקה רשמית להחלטת מועצת התנועה הקיבוצית שאישר רשם האגודות השיתופיות, עו"ד מירון הכהן, לפיה תהיה הפנסיה המינימלית בגובה של 40% מהשכר הממוצע במשק (בנתוני השכר הקיימים היום מדובר בסכום של 3,649 ש"ח), וכל תוספת מעבר לכך תינתן על פי מרכיב של ותק.
בקיבוצים שכבר משלמים מעבר ל-40% יחול מרכיב הוותק רק על התוספת לפנסיה המשולמת מיום פרסום התקנה. שינוי התקנה לא יפגע בהסדרים הפנסיוניים הקיימים בקיבוצים (המשלמים כבר מעל ל-40%). מנגד, בהסדרים עתידיים, יהיה הכרח לשלב את מרכיב הוותק. במקביל תוקנה גם תקנה העוסקת במקרים של שיוך נכסים יצרניים בקיבוץ, ונקבע כי לפחות 50% מהשיוך ייקבעו לפי ותק החבר.
רשם האגודות השיתופיות, עו"ד מירון הכהן, בירך על חתימת התקנות ואמר: "הן מהוות בשורה של ממש לפנסיונרים בקיבוצים. העלאת פנסיית החובה בקיבוצים לסכום השווה ל-40% מהשכר הממוצע במשק הנה פתרון מערכתי אחיד שניתן להפעילו בכל הקיבוצים, במינימום זעזועים של המערכת הקיימת כיום".

במטה התנועה הקיבוצי....
   

לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר mynet.co.il              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים