04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    האוצר מציג: קיצוצים במסווה של דאגה לפנסיה
    המדינה מקדמת 3 רפורמות חברתיות־בכאילו בתחום הפנסיה, שבפועל מסירות ממנה אחריות לציבור. כך היא פוגעת בנשים מבוגרות, בחוסכים צעירים ובעובדים החלשים במשק, ומוכרת זאת כהגנה על זכויותיהם

רחלי בינדמן, כלכליסט   


למדינה יש יכולת מופלאה לייצר רפורמות שמשרתות את הכיס שלה במסווה של דאגה חברתית. כך למשל, הדיונים שמתקיימים בימים אלה בנוגע להעלאת גיל הפרישה לנשים מלווים בסיסמאות כמו דאגה לפנסיה המצומקת שתחכה לפורשות בגלל התארכות תוחלת החיים. אלה רק תירוצים שמאפשרים למדינה להוריד מעל גבה את הדאגה לפנסיונרים, לאחר שחדלו להיות פוריים בשוק העבודה ולשלם מסים לקופתה. וזה כמובן לא המקרה הראשון: "כלכליסט" ממפה שלוש רפורמות חברתיות־בכאילו שנועדו לדאוג בעיקר לקופת המדינה.

העלאת גיל הפרישה לנשים
נשים פורשות היום לפנסיה בגיל 62, הרבה יותר מוקדם מהגיל שבו פורשים גברים, 67, וזאת אף שתוחלת החיים שלהן ארוכה יותר. עם פרישתן הן זכאיות לקבל קצבת פנסיה וקצבת זקנה מביטוח לאומי. אלא שכעת ממליצה המדינה להעלות את גיל הפרישה לנשים בהדרגה ל־64.
ההצדקה של המדינה: לטענת משרד האוצר הסיבה היא הפנסיה המצומקת לכאורה של נשים שעובדות עד גיל 62 בלבד — 3,494 שקל בחודש בממוצע (לא כולל קצבת זקנה). באוצר מסיטים את עיני הציבור לעובדה ששלוש שנות עבודה נוספות יעלו את הקצבה ב־1,000 שקל נוספים בחודש, ואם האישה תתמיד כמו הגברים עד גיל 67 אז הקצבה שלה תזנק ל־5,136 שקל בחודש בממוצע.
הסיבה האמיתית: מה שבאמת מעניין את האוצר זה....

הגדלת רשת הביטחון לגמלאים .....
חובת הפרשה לפנסיה....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים