04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    סוף לפוליסות הנשכחות: משרד האוצר השיק את "הר הביטוח"
    מדובר במנוע אינטרנטי לאיתור פוליסות - שיאפשר למבוטחים גם להשוות בין המוצרים השונים; במקביל פרסמה סלינגר את החזון הדיגיטלי עבור גופים מוסדיים וחברות הביטוח

רעות שפיגלמן, כלכליסט


שר האוצר, משה כחלון, והממונה על שוק ההון במשרד האוצר, דורית סלינגר, הודיעו היום על השקתו של "הר הביטוח" בתחילת 2017; מדובר במנוע אינטרנטי לאיתור פוליסות ביטוח נשכחות, שיכלול כ-30 מיליון מוצרי ביטוח שרכש הציבור בתחומי הרכב, הדירה, הבריאות והחיים. המהלך נחשף ב"כלכליסט" ביוני.
בשנת 2015 שילם הציבור 35 מיליארד שקל על מוצרי ביטוח חיים, 18 מיליארד שקל על מוצרי ביטוח כללי ו-10 מיליארד שקל על ביטוחי בריאות.
הממשק יאפשר למבוטח נגישות מרבית למידע על מוצרי הביטוח שרכש, ויסייע להשוות בין מוצרי ביטוח שונים. הציפייה היא כי "הר הביטוח" יגביר את התחרות על תנאי הפוליסות הביטוחיות ועל המחירים.
אחת ממטרותיו הנוספות של הממשק היא למנוע מצב של כפל ביטוחי. זהו מצב יחסית שכיח שבו מבוטח רכש שתי פוליסות שמקנות לו כיסוי חופף בעת התרחשותו של אירוע שמפעיל את הפוליסה. ואולם כמובן שלא ניתן לקבל פיצוי כפול. כ-10% מהתלונות המגיעות לאגף שוק ההון בתחום ביטוח דירה או ביטוח חיים עבור משכנתא קשורות לכפל ביטוחי. ההערכות הן כי עשרות אלפי לקוחות משלמים ביטוחי כפל עבור דירה או חיים מכיוון שהם אינם מודעים לכך שעליהם לבטל את הביטוח שנרכש עבור משכנתא ישנה שכבר נפרעה במלואה.
לצד היכולת להשוות בין מוצרי ביטוח שונים, קבלת מידע על מוצרי הביטוח שנרכשו ומניעת כפל ביטוחי הממשק גם יציג את מועד פקיעת הפוליסה ויסייע במניעת מצבים בהם המבוטח אינו ער לעובדה כי פוליסה מסוימת שרכש בעבר כבר אינה תקפה.
סלינגר אמרה: "הר הביטוח הוא בשורה לציבור שיקבל לראשונה מידע על המוצרים הביטוחיים שרכש במקום אחדף בקלות ובכל עת. נמשיך לשכלל את שוק הביטוח, בין היתר ב.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט             
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים