04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הפנסיה יוצאת לפנסיה: למה העובדים מפחדים מפרישה?
    הסקר השנתי של המרכז האמריקאי למחקרי פרישה מראה שכבר היום יותר מ-50% ממי שמוגדרים בגיל פרישה ממשיכים לעבוד, לפחות חלקית, ויותר מ-80% מבני ה-60 פלוס אומרים שלא יפרשו בגיל 65

נירית כהן, גלובס


יש דברים שלא בא לנו לחשוב עליהם. יועץ ביטוח אמר לי לפני המון שנים: אף אחד לא מתעורר בבוקר ואומר לעצמו "היום בא לי לעשות ביטוח חיים". נזכרתי בזה כשניהלתי שיחה בארגון מסוים על האחריות שלו ליום שאחרי הפרישה. בחדר ישבו סמנכ"ל משאבי אנוש ויו"ר ועד העובדים הארצי ובמרכז הדיון עמדה שאלה קשה המוכרת לארגונים רבים במשק כיום: השינויים בשוק גורמים זעזועים בארגונים, ואלה בוחנים מחדש אסטרטגיות, תוכניות עסקיות וכדאיות כלכלית. במקרים רבים נפער פער בין היכולות שהארגון צריך לבין היכולות הקיימות בו, שנגזרו מצורכי העבר. במילים אחרות, בארגון יש עובדים שהתאימו למה שהיה ולא למה שיהיה. ועכשיו מה עושים?
אנחנו מכירים את השיח הזה מצד המאבק - המאבק שלא לצאת מהארגון, אבל באותה שיחה העלינו את השאלה אם כפרטים, כאנשים עובדים, המאבק הזה הוא הדבר הנכון, או שאולי לעתים עדיף לצאת החוצה אל הדבר הבא, בסיוע הארגון?
עוד נחזור לשאלה הזאת, אבל נתייחס קודם לכן לסוגיית הפרישה בכלל. פרישה היא חלק מחיי העבודה. פעם היא הלכה יחד עם יציאה לפנסיה, שהתקבעה אצלנו בראש כקצבה שנעה בסביבות 70% מהשכר. אז זהו, שהמצב השתנה.
עד היום נסמכנו על מודל פירמידה שבו מספר הצעירים גדול ממספר המבוגרים, אבל הפירמידה הזאת משתנה באופן משמעותי במדינות רבות בעולם ולפי הערכות מקובלות, מספר המבוגרים באוכלוסייה ילך וישתווה אם לא יעבור את מספר הצעירים. באתרpopulationpyramid.net אפשר לראות זאת לפי חתכים של אזורים, מדינות ושנים. גם בישראל יש היום יותר מבוגרים ביחס לסך האוכלוסייה, וזה אומר שיש פחות אנשים שיעבדו ויממנו את הפנסיות שלהם. לכן המודל הכלכלי שעליו נשען גיל הפרישה לא יחזיק מעמד וברור שנצטרך לעבוד שנים רבות יותר.
אם בדקתם בשנים האחרונות את מצב הפנסיה שלכם אתם כבר יודעים שבמקרה הטוב תצאו עם משהו כמו 30% מההכנסה שלכם בגיל פרישה. וזה לא מספיק. יותר מכך, ואולי חשוב עוד יותר, רובנו כלל לא מעוניינים לעבור מעבודה לאי-עבודה באופן חד כל כך. הסקר השנתי של המרכז האמריקאי למחקרי פרישה מראה שכבר היום יותר מ-50% ממי שמוגדרים בגיל פרישה....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר גלובס               

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים