04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הותרת גיל הפרישה לנשים תפגע מאוד בפנסיה שלהן
    גלאון, שלי יחימוביץ' ואורלי לוי־אבקסיס מציעות שהמדינה תשלם 5 מיליארד שקל כדי לממן את הותרת גיל הפרישה של נשים ללא שינוי - 62 ■ הן לא מספרות שבכך יקוצצו בפועל 50% מקצבות הפנסיה של הנשים

מירב ארלוזורוב, דה מרקר


ח"כ זהבה גלאון היא לארג'ית. על חשבון כולנו, ובעיקר על חשבון הנשים.

גלאון, במאמר שמתפרסם היום ב–TheMarker, מסבירה מדוע אינה מוטרדת מכך שקרנות הפנסיה הוותיקות עמיתים מתריעות כי אי־העלאת גיל הפרישה של נשים תביא ליצירת גירעון של 5 מיליארד שקל, שהמדינה תצטרך לכסות בעבור הקרנות. גלאון סבורה שזה לגמרי בסדר שקרנות הפנסיה נכנסות לגירעון כזה, אם זה המחיר של אי־העלאת גיל הפרישה של נשים, וכי תתכבד המדינה, תכניס את היד לכיס, ותממן את הגירעון הנוסף הזה.
עוד כתבות בנושא


משעשע שגלאון מרשה לעצמה לפזר כך 5 מיליארד שקל מכספי הציבור (יותר מתוכנית החומש המיועדת לחברה הבדואית). משעשע שחברי כנסת מפזרים כלאחר יד מיליארדי שקלים, סתם כי בא להם, בלי לטרוח לקיים דיון ציבורי הולם ובלי לשקול חלופות. אבל האמת היא שהיעדרו של הדיון במקרה זה אינו מקרי.

גלאון, עם חברות הכנסת שלי יחימוביץ' ואורלי לוי־אבקסיס - שלושתן מונעות את העלאת גיל הפרישה של נשים מעבר ל–62, אפילו לגיל המינימלי של 64 - נמנעות מדיון ציבורי, כי הן יודעות שדיון כזה יחשוף את ערוותן. כלומר, יחשוף את העובדה שכל הנתונים שלפנינו תומכים בהעלאת גיל הפרישה, לא רק כי זה יחסוך 5 מיליארד שקל (וכן, גם זאת סיבה ראויה), אלא כי זה יועיל לנשים. לכל הנשים, בכל גיל ובכל מעמד חברתי־כלכלי. העלאת גיל הפרישה היא קודם כל, ולפני הכל, אינטרס נשי מובהק, ולכן מי שנלחם נגד העלאת גיל הפרישה משרת בפועל אינטרסים שוביניסטיים, ריאקציונריים ואנטי־נשיים.

בכל העולם מעלים את גיל הפרישה לנשים

הנימוקים להעלאת הגיל מוצגים בדו"ח הוועדה הציבורית לבחינת גיל הפרישה לנשים, וכדאי להתחיל בבולטים ובחשובים שבהם. אחד מהם הוא שפער של חמש שנים בגיל הפרישה בין נשים לגברים כבר אינו מקובל באף מדינה מפותחת בעולם.
...
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דה מרקר              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים