04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
     כמה כסף תצטרכו בפנסיה?
כנראה פחות ממה שאתם חושבים
    מחקרים מצאו שההמלצה הרווחת, לפיה כדי לשמור על רמת החיים בפנסיה דרושה קצבה חודשית של 80% מההכנסה ערב הפרישה - אינה משקפת את המציאות. כך תחשבו את גובה הפנסיה הדרוש לכם

שירות כלכליסט


מחקרים חדשים מצאו שפנסיונרים - בעיקר כאלה בעלי הכנסה גבוהה - יכולים להסתפק בקצבה חודשית שנמוכה יותר מההכנסה לפני הפרישה מכפי שחשבו.

ההמלצה של מתכננים פיננסיים לאורך השנים הייתה שגובה הפנסיה החודשית צריך להיות 80% מגובה ההכנסה ערב הפרישה על מנת לשמור על רמת החיים. אולם במאמר שפורסם לאחרונה במגזין ריסרץ', טוען מייקל פינק, מרצה מאוניברסיטת טקסס טק, שהכלל הזה אינו משקף בהכרח את הצמיחה בהכנסה של אדם בתקופה בה הוא עובד, ואת השינוי, שהוא לרוב כלפי מטה, בהוצאות לאחר היציאה לפנסיה. יתרה מכך, ההמלצה מבוססת על הכנסה ברוטו ולא על הסכום שבסופו של דבר נכנס לחשבון הבנק.

צריך לקחת בחשבון כי בפנסיה משלמים פחות ביטוח לאומי ולא מפקידים יותר לקרן הפנסיה. פירוש הדבר, שגובה הפנסיה החודשית אינו צריך להיות גבוה מ-77% מגובה ההכנסה בשנה האחרונה לפני היציאה לגמלאות. פינק מוסיף כי אם מחשבים לפי ההכנסה הממוצעת לאורך החיים, הפנסיה החודשית יכולה להיות בגובה 60% ופחות מההכנסה.
מעבר לכך, אם מחסירים הוצאות אחרות – לדוגמה ההוצאות על נסיעות פוחתות ומשלמים שיעור מס הכנסה נמוך יותר (זאת בהנחה שנמצאים במדרגת מס נמוכה יותר לאחר הפרישה) – שיער גובה הקצבה החודשית נופל אף יותר.
"ההמלצה לשיעור של 80% היא שגויה מכיוון שהיא פשטנית מדי", אומר פינק. "מרביתנו לא רוצים להחליף את ההכנסה ברוטו שלנו. אנחנו רוצים להחליף את המשכורת שנכנסת לנו בסופו של דבר לבנק". לדבריו, ההמלצה הזו שגויה במיוחד אצל....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט             

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים