04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    תוכניות פרישה מרצון בחברות גדולות: למי זה טוב?
    בתקופה האחרונה מתרבים הדיווחים על חברות גדולות, בנקים לדוגמה, המציעות תוכניות פרישה מרצון לעובדיהם, במסגרת תוכניות התייעלות כללית שהן עורכות ■ מה כוללות תוכניות הפרישה, והאם ניתן לסרב להן?

חן מענית, גלובס


בתקופה האחרונה מתרבים הדיווחים על חברות גדולות המציעות תוכניות פרישה מרצון לעובדיהם, במסגרת תוכניות התייעלות כללית שהן עורכות. כך, לדוגמה, לפי הפרסומים, בנק לאומי אישר באחרונה תוכנית פרישה מרצון של כ-700 עובדים עד סוף השנה. גם בנק הפועלים הודיע על תוכנית כזאת, שבה יפרשו לא פחות מ-1,500 עובדים בשנים 2017-2020. בנק דיסקונט לא נשאר מאחור ויצא עם תוכנית פרישה מוקדמת, הכוללת פרישה מרצון של 500 עובדים בשנים הקרובות.
הצורך בתוכניות פרישה מרצון נובע מכך שמעסיקים רבים הנדרשים להתייעל מתקשים לפטר מספר לא מבוטל של עובדים, אומרת עו"ד טל קרת, שותפה ומנהלת מחלקת דיני עבודה במשרד תדמור ושות'-פרופ' יובל לוי ושות'. הקושי לסיים את העסקתם של עובדים מתחדד גם לאור הלכות בית הדין המאפשרות לעובד שהגיע לגיל פרישה לבקש להמשיך בעבודתו.
בהליך פרישה מרצון, מסבירה עו"ד קרת, מציע המעסיק לעובדיו תנאי פרישה משופרים מפתים כדי לעודדם לפרוש, אף שלא הגיעו לגיל פרישה חובה. במסגרת הזאת מוצעים תנאי פרישה מוגדלים ו/או הכנסה שתגשר על הפער עד שיגיעו לגיל פרישה, ולמעסיק ניתנת האפשרות "לרענן את השורות" או לבצע הליך התייעלות באווירה חיובית, בלי להיכנס לעימותים משמעותיים.

עו"ד מרי ציון, ראש מחלקת דיני עבודה במשרד ברנע ושות', מוסיפה כי הסכם פרישה מרצון הוא הסכם קיבוצי בין מעסיק לארגון עובדים, שנחתם במקום עבודה מאורגן. "בעוד שבעבר הסכמי פרישה מרצון היו מקובלים יותר בקרב מעסיקים ציבוריים ולגבי עובדים הקרבים לגיל פרישה, כיום אין זה המצב, ויש לכך כמה סיבות.
"הליך פיטורים אינו הליך פשוט או קל, לא לעובד המפוטר ולא למעסיק. קל וחומר במקומות עבודה שיש בהם הסכמים קיבוציים המתנים את פיטורי העובדים הקבועים בהסכמת ארגון ועד העובדים ובכך מגבילים את גמישותו של המעסיק המבקש לנהל את עסקו בדרך מסוימת....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר גלובס              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים