04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    פורשים בקרוב? לא לחכות לרגע האחרון
עם ההחלטות החשובות
    לקראת הפרישה כדאי לרכז את הנתונים מראש, כדי לקבל את ההחלטות הנכונות על מימוש החיסכון

מולי הורוביץ, גלובס


אנו מתקרבים לקראת סוף 2015. במקומות רבים מעדיפים עובדים ומעסיקים פרישה לקראת סוף שנת המס. השיקול המרכזי הוא הפרדת שנות ההשתכרות משנות הקצבה, מבחינה מיסויית בעיקר, ואולי גם לשם הבחנה תודעתית.
כתבנו בעבר כי לדעתנו ההכנה לפרישה צריכה להתחיל זמן רב לפני מועד הפרישה בפועל. יש שיאמרו שנה, ויש שיסתפקו "רק" בחצי שנה, אולם בוודאי לא פחות מכך. עיקר ההכנה צריכה להתמקד בהכנה מנטלית לקראת המעבר מחיי עבודה, המכתיבים שגרה עם תחושת תרומה ומועילות, לתקופת הפרישה, שבה נדרש הפורש למלא בתוכן את הימים והשעות שהתפנו.
בטור שלפנינו נעסוק בהחלטות הכלכליות העומדות בפני הפורשים, תוך התמקדות בחיסכון הפנסיוני שצברו, כמתואר בתרשים. הדברים מיועדים לחוסכים בפנסיה צוברת באמצעות קרנות פנסיה, פוליסות ביטוח או קופות גמל, ולא לזכאים לפנסיה קצבתית.

נתאר את תהליך קבלת ההחלטות, שלב אחרי שלב.

בתחילה עליכם לרכז את "תמונת" החיסכון שעומד לרשותכם באפיקי החיסכון השונים, כולל אפיקי חיסכון פרטיים או פיננסיים, כגון קרנות השתלמות. מעבר לשורה התחתונה של הסכום הסופי, יש לדאוג לפירוט של הכספים בהתאם לדין המיסויי שלהם (פיצויים, תגמולים המיועדים להתקבל כסכום חד-פעמי, תגמולים המיועדים להתקבל כקצבה חודשית וכן הלאה).
השלב הבא מיועד עבור שכירים. כאן תידרשו להחליט איך ברצונכם לממש את כספי הפיצויים. בפרישה, כמו בכל סיום עבודה, עומדת בפניכם הזכות לממש פיצויים פטורים (שיעור הפטור עומד על 12,340 שקל לכל שנת עבודה, נכון ל-2015). מימוש זכות זו יפגע הן בגובה הקצבה (היות שהקצבה כולה מבוססת גם על הסכום שנצבר לפיצויים) והן בקצבה הפטורה ממס אשר לה תהיו זכאים לאורך שנות הפרישה.
ההחלטה הבאה היא באיזה אופן לממש את החיסכון שצברתם. אופני המימוש האפשריים הם קבלת סכום חד-פעמי או קצבה חודשית. ככלל, קצבה חודשית תהווה תחליף ההכנסה אשר לה התרגלתם כשכירים. כשמדברים על תחליף הכנסה חשוב לזכור את שיעור התחלופה, המשקף את היחס בין ההכנסה בגיל העבודה לקצבה שתתקבל בגיל הפרישה.
בהנחה שבחרתם לממש את החיסכון שצברתם כקצבה....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר                

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים