04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    כל מה שרציתם לשאול על גיל הפרישה
    בית השקעות אלטשולר שחם

החוק מגדיר כמה סוגים של גיל פרישה, אשר לכל אחד מהם משמעות שונה לתנאי הזכאות שלכם לפנסיה, לקבלת כספי הפיצויים וכן להטבות מס המגיעות לכם. בחירה נכונה של מועד הפרישה תעזור לכם למקסם את קצבת הפנסיה שתוכלו לקבל בהתאם להעדפות שלכם.
לאחר שנים ארוכות של עבודה, רובנו חולמים כבר על הרגע שבו לא נצטרך עוד להגיע למשרד מדי בוקר. בחלומנו אנחנו יושבים על חוף ים תחת שמשיה מוצלת עם כוס משקה צונן. חלקנו חולמים אולי על שעות הפנאי הרבות שנוכל להקדיש סוף סוף לתחביבים שטיפחנו במשך השנים, או לבילוי זמן איכות עם המשפחה והנכדים. כשהעתיד נראה ורוד כל כך, אין פלא שאנחנו מייחלים כבר לבואו של גיל הפרישה לפנסיה - הגיל שלאחריו נוכל לשבת רגל על רגל וליהנות מהחיים.

מהו בעצם גיל הפרישה?
יתכן שאתם מדמיינים את הרגע הזה, שבו תחצו את גיל הפרישה וכבר תכננתם הכל, אך האם אתם יודעים מתי יגיע הרגע הזה? גיל הפרישה הוא מונח שאנו נוהגים להשתמש בו כאילו מדובר בנקודת זמן אחת. אך למעשה הוא מתייחס לשלושה פרקי זמן המוגדרים כולם ב״חוק גיל פרישה, תשס״ד – 2004״:
גיל פרישה מוקדמת - גיל 60 לנשים או לגברים.
גיל הפרישה - גיל 62 לנשים ו-67 לגברים.
גיל פרישת חובה - גיל 67 לנשים או לגברים, למעט במקרים חריגים.

מאיזה גיל אפשר להתחיל לקבל קצבה מקרן הפנסיה?
תוכלו לבקש לקבל פנסיה מקרן פנסיה כבר מגיל הפרישה המוקדמת, כלומר מגיל 60. בחלק מקרנות הפנסיה הוותיקות לא ניתן לבקש קצבת פנסיה מגיל הפרישה המוקדמת, אלא אם המעסיק שלכם התחייב לממן זאת על חשבונו. חשוב לזכור שככל שנפרוש לפנסיה מוקדם יותר, כך החיסכון שלנו יצטרך להספיק ליותר שנים ולכן, קצבת הפנסיה החודשית שנוכל לקבל תהיה נמוכה יותר.

מאיזה גיל אפשר לקבל קצבת זקנה מהביטוח הלאומי?
תוכלו לקבל קצבת אזרח ותיק (״קצבת זקנה״) מהביטוח הלאומי החל מגיל הפרישה (62 לנשים או 67 לגברים), אם ההכנסה שלכם לא עולה על הרף שנקבע ובכפוף לתנאים נוספים. אם אינכם עומדים בתנאים אלו, תוכלו לקבל קצבת אזרח ותיק גם ללא קשר לגובה ההכנסה שלכם החל מגיל 70.

מאיזה גיל מקבלים הטבות מס על הפנסיה?
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר אלטשולר שחם              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים