04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    זכויות נכים לאחר גיל הפרישה
    מקבלי קצבת נכות כללית לא תמיד יודעים שעם הגעה לגיל פרישה הקצבה מופסקת ויש להגיש תביעה לקצבת זקנה. מהן המשמעויות של השינויים בקצבאות ולאילו הטבות נוספות זכאים בעלי הנכות הפנסיונרים? מדריך

עו"ד בת-חן טייץ,  פסקדין, אתר MAKO


תביעה לקצבת נכות כללית ניתן להגיש מגיל 18 ועד 12 חודשים לאחר הגעה לגיל פרישה (62 לנשים ו-67 לגברים).
ואולם, אדם שנקבעה לו דרגת נכות רפואית ודרגת אי כושר שמזכה בקצבה (לפחות 60%) יקבל אותה עד לגיל פרישה בלבד כיוון שהקצבה נועדה מלכתחילה להיטיב עם עובדים שנכותם פוגעת ביכולת שלהם להשתכר.
אם כך, עם ההגעה לגיל פרישה חלים שינויים בקצבאות ויש צורך לתכנן מסלול מחדש ולמצות את הזכויות המגיעות לכם עתה מביטוח לאומי.

מקצבת נכות לקצבת זקנה
אדם שקיבל קצבת נכות כללית בגיל העבודה עובר עם הגעתו לגיל פרישה למסלול של קצבת אזרח ותיק (קצבת זקנה). המעבר לא נעשה באופן אוטומטי ויש צורך להגיש תביעה מתאימה.
עם זאת, חשוב לדעת כי קצבת הזקנה לא תהיה נמוכה מקצבת הנכות האחרונה ששולמה לו. במילים אחרות, אם קצבת הזקנה לה הוא זכאי נמוכה מקצבת הנכות - הוא יקבל תוספת של גמלת זקנה לנכה.
ניקח לדוגמא אדם שקיבל קצבת נכות חודשית בסך 1,908 שקלים ולאחר הגעתו לגיל פרישה נתוניו האישיים זיכו אותו בקצבת אזרח ותיק בסיסית ליחיד בסך של 1,558 שקלים. במקרה כזה הוא ימשיך לקבל סכום זהה לקצבת הנכות.

הטבות נוספות.....
גמלת סיעוד...
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר mako.co.il               
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים