04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    מדריך להורים: זכויותיכם מול כלל ביטוח
במקרה של תאונת תלמיד
    כלל ביטוח אחראית על ביטוחי התלמידים בישראל מזה שנים ■ ההורים חייבים לדעת את זכויותיהם בפוליסה - ויש רבות כאלה

עו"ד ענת גינזבורג, אתר גלובס


כלל ביטוח היא המבטחת של ביטוחי התלמידים בישראל כבר שנים רבות. אין זה סוד כי תביעות רבות של תלמידים נדחות על-ידי כלל ביטוח, אולם נדמה כי בטענתה זו של חברת הביטוח נשברו שיאים של אטימות לב דוחה ומקוממת, שמחייבת התערבות של גורמי אכיפה ורשויות החוק.
דיון בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת, שהתקיים לאחרונה, העלה נתונים קשים ביותר אודות התנהלותה של כלל. מהנתונים עולה כי מדי שנה מוגשות לכלל כ-6,500 תביעות לפיצויים מכוח פוליסת ביטוח התלמידים, ורק אחוזים בודדים מהן נמצאים מוצדקים על-ידי החברה. בשטח, הוריהם של התלמידים הקטינים נאלצים לנהל דיונים מתישים במשך שנים מול כלל ביטוח, בניסיונות לקבל את הפיצוי המגיע להם מכוח פוליסת ביטוח התלמידים.
בל נשכח: אין מדובר בפוליסה "חינמית", אלא בפוליסה שהפרמיה שלה משולמת על-ידי הורי התלמידים מדי שנה. ביטוח התלמידים הוא מעין "ביטוח חובה", הכלול בסכום אגרת החינוך אותה משלמים ההורים באמצעות הרשות המקומית.
ההורים משלמים - אך לא תמיד מודעים לזכויות ילדיהם, לא תובעים ולא מקבלים את שמגיע להם בחוק. מה גם שהפוליסה מוגדרת כ"פוליסה לביטוח תאונות אישיות לתלמידים" - מה שגורם להורים לחשוב שהיא....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר גלובס              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים