04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    8 שאלות על חסכון פנסיוני שחייבים לדעת לענות עליהן
    כיצד לאתר כספים פנסיוניים ממקומות עבודה שונים, מה קורה להפרשות הפנסיוניות בעת חופשת לידה ומה עדיף - תשואות או דמי ניהול? דברים שחייבים לדעת. כן - חייבים!

שירלי יום-טוב,  בית השקעות IBI


זה לא יהיה מוגזם לקבוע שחסכון פנסיוני הוא אחד הנושאים שמעסיקים את רובנו הכי הרבה. כמה כסף יהיה לנו אחרי פרישה? האם אנחנו חוסכים נכון? מה זה בכלל לחסוך נכון? ועוד לא הגענו לנושא דמי הניהול.

בתחילת יוני התארחנו בפורום "תפוז אנשים" בערב על חסכון פנסיוני. חן בורוכוב ורונן מדמוני מ-IBI גמל והשתלמות, הצטרפו לאבי אייכלר, יועץ פנסיוני בלתי תלוי מחברת "מירב הפנסיה", ויחד הם ענו על עשרות שאלות של גולשים וגולשות.

זו לא פעם ראשונה שאנו מקיימים אירוח בתפוז בנושא פנסיה. מכל ערב כזה עולה שאנחנו, כציבור החוסכים לפנסיה, פשוט חייבים להשתפר. ללמוד יותר, להתעניין יותר ולשפר את רמת הידע שלנו על החסכון החשוב ביותר שלנו.

הנה מספר שאלות ותשובות מהאירוח שכדאי להקדיש להן קצת זמן. את כל תוכן האירוח תוכלו למצוא כאן.
נושא: איפה הכסף?

מור: עברתי כמה מקומות עבודה במשך עשר שנים. כל פעם הפרישו לקרן אחרת. איך אני יכולה לדעת היכן הפנסיה שלי מפוזרת? האם אני יכולה לאחד את כל הקרנות יחד לחברה אחת?

מומחי IBI: את המידע מכל החברות את יכולה לקבל באופן מרוכז דרך אתר "המסלקה הפנסיונית" של משרד האוצר. כדי לרכז את כל החסכון במקום אחד, בחרי את הגוף אליו את רוצה לרכז ותפגשי עם נציג שלהם. הוא יטפל עבורך בהכל. כדאי ואף מומלץ לרכז במקום אחד כדי לשפר את דמי הניהול שלך.
נושא: מה קורה בעת חופשת לידה?

זואי: חזרתי מחופשת לידה ולאחר כמה חודשים נשלח לביתי מכתב ובו רשום שלא שילמתי פנסיה כמה חודשים ויש לי חוב...// האם בחופשת לידה לא מופרשת לי פנסיה? החופשה נמשכה חצי שנה.

אבי, מירב הפנסיה: מתיאור האירוע מדובר בליקוי במערכת של המעסיק ולא של קרן הפנסיה. בעת חופשת לידה, מעסיק חייב להודיע לקרן הפנסיה על חופשתך ולהפקיד למשך כל התקופה הקבועה בחוק באופן סדיר כאילו עובדת רגיל. לאחר מכן היה עליו לגרום לכך שתפעלי ישירות מול הקרן ותשלמי דמי גמולים בתקופת החופשה המוארכת. במתכונת זו לא היתה אמורה להיווצר כל בעיה.
נושא: מה עדיף - דמי ניהול או תשואות?

MVP: מה מהשניים חשוב יותר כדי להחליט באיזו חברה להיות? בעבודה שלי עברו לחברה אחרת עם דמי ניהול פחות גבוהים אבל, התשואה של החברה הקודמת (שאני נשארתי איתה) גבוהה יותר...

אבי, מירב הפנסיה: לדעתי, היתרון לדמי ניהול נמוכים הינו מובהק, והוא בבחינת "טובה ציפור אחת ביד...". תשואה, ככל שתימדד למשך תקופה ארוכה יותר כך יתחוור שהיא מתכנסת לממוצע זהה בכל החברות, כמעט כמו במסדר צפון קוריאני. לכן, דמי ניהול נמוכים ינצחו בסופו של דבר את התשואה הגבוהה, ולו באופן זמני.
נושא: פנסיה או ביטוח מנהלים?

 
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר IBI              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים