04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הדירות הפכו למוצר פנסיוני משלים בשביל הישראלים
    חיה נחום, מנכ"לית ובעלים של משרד "המטבחון פרסום" ומומחית למיתוג פרויקטי נדל"ן למגורים, מונה את ההבדלים העיקריים בינינו לבין האירופאים, ורובם סובבים סביב בני הגיל השלישי

חיה נחום , אתר ביזפורטל


יש משפט שכל אחד מאתנו למד מההורים שלו, "לירה לבנה ליום שחור". אני מנסה להבין איך במשרד האוצר מפרשים את המשפט הזה. אני בטוחה שבמשרד יושבים פרסונות המחזיקים בידע פיננסי שאין לנו, הבריות. הייתי שמחה ללמוד איך שר האוצר למשל מתארגן לשליש האחרון של חייו.
למדינה יש תיאוריה שאם אדם מחזיק בבעלותו 3 דירות הוא ממש עשיר, ובטח הדירות נמצאות בלב תל אביב. אבל אני חושבת שהטעו שם מישהו. למשל יש כאלו שיש להם 3 דירות בבאר שבע. זה שווה ערך לדירת 2 חדרים בתל אביב. דירה אחת, בודדת. אבל האמת, לא זו השאלה. השאלה הגדולה היא  מדוע מתעורר הצורך אצל אותם אזרחים לעבוד כל החיים, לאסוף שקל על שקל ולוותר על כל מיני הנאות במהלך הדרך, וכנראה שהתשובה היא בשביל לדאוג לפנסיה. באמת "מוזר" שאנשים חושבים על מה שיקרה אתם בשליש האחרון של חייהם, השליש שבו לא תהיה להם הכנסה חודשית קבועה.
מדוע באירופה רוב האוכלוסייה לא מרגיש צורך עז להיות בעל נכס מהרגע שהם מסיימים את האוניברסיטה? זה לא רק בגלל מחירי הדירות, אלא בגלל היחס של האירופאים לאוכלוסייה המבוגרת שלהם. הם, בניגוד אלינו, לא שולחים את הזקנים שלהם לבדם בסירה למות על הקרחון. הפנסיות שלהם לא נשחקות כמו כאן והקצבאות גבוהות יותר. במקביל, השכירות שם הוגנת הרבה יותר, הן בדמי השכירות והן בהגנה על השוכר מבחינת טווח זמן השכירות.
אצלנו – לא רק שבעל דירה יכול להעיף את השוכר מחר בבוקר (כלומר אין חוזה שכירות לטווח ארוך) ואין הגבלה על העלאת שכר הדירה, גם הפנסיה לאורך השנים נשחקת והקצבאות מעליבות. אז מה צפוי לאדם שיוצא לפנסיה, או חס וחלילה מאבד כושר עבודה ומאבד את עבודתו בטרם גיל הפנסיה?
דירה הפכה אצלנו למוצר "פנסיוני" משלים, וכזה שהוא....

 
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר ביזפורטל              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים