04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    כשהריביות עולות, הגיע הזמן לכוונן את התיק
    קצב העלאת הריביות תופס תאוצה, ואיתו הצורך בהערכה מחודשת של הרכב ההשקעות * המומחים ממליצים: לשמור על השקעה יציבה במניות - אבל לבחור את האפורות יותר

וול סטריט ג'ורנל , פורסם באתר גלובס


משקיעים מבוגרים רבים מתגעגעים לימים שבהם הם יכלו לקבל תשואות סבירות על תעודות פיקדון ומק"מ, ולכן הם שמחים לקראת מה שנראה כמו קצב העלאות ריבית מואץ יותר. אבל לאלו מהם שמנסים לנהל תיקי פנסיה, זו עלולה להיות חרב פיפיות.
עליית הריבית עלולה להפחית את התיאבון למניות מנופחות עוד לפני שתשואות המק"מ יגיעו לרמה שמאפשרת לחוסכים לגיל פרישה להשתמש בהשקעות כאלו כמשענת יציבה לתיקים שלהם.
המניות מהוות היום את סוסי העבודה בתיקי פנסיה רבים, מה שאומר שכמה גמלאים יכולים להיפגע מירידת התשואה על תיקי מניות מסוכנים יחסית.
לכן, מקצועני פיננסים רבים מאמינים שחוסכי הפנסיות צריכים להמשיך להשקיע במניות, במטרה לשמר הון ולייצר די צמיחה כדי להישאר לפני האינפלציה - אבל עם קצת כוונון עדין. הנה כמה רעיונות שלהם לניווט בסביבת ההשקעות המשתנה.

אל תטפסו על הגדר

אחרי שתי העלאות ריבית מאז ספטמבר, הפדרל ריזרב צפוי להעלות את יעד הריבית שלו חמש או שש פעמים השנה ובשנה הבאה. מניות המומנטום, אלה שהמשקיעים העלו לתמחור גבוה בגלל פוטנציאל הצמיחה של החברות, עלולות להיפגע אם עליית הריבית תצית נסיגה בשוק.
למשקיעים כדאי לחשוב על מניות אפורות אבל יציבות יותר, כמו פרוקטר אנד גמבל וג'ונסון אנד ג'ונסון, שנוטות להחזיק מעמד יותר בשוק יורד, אומר סקוט קלמונס, אסטרטג ההשקעות של בראון ברדרז הרימן.
חברות עם תזרימי מזומנים חזקים, שמעלות בהתמדה את הדיבידנד, מציעות הגנה מ....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר גלובס              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים