04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    ועדת הכספים: להקדים את מעבר העובדים לפנסיה מוזלת
    ועדת הכספים קוראת לקצר את תקופת המעבר של העובדים לקרנות הפנסיה המוזלות. כפי שפורסם ב- ynet: רשות שוק ההון מאפשרת למעסיקים להישען על הסכמים תמוהים כדי לעכב את המעבר. בכיר ברשות: מעל 50% מההסכמים הללו כוללים דמי ניהול מקסימאליים

אליצפן רוזנברג וצבי לביא, אתר YNETבעקבות בדיקת ynet: ועדת הכספים קראה לרשות שוק ההון, לקצר את פרק הזמן שנותר עד למימוש המלא של 'רפורמת ברירת המחדל' בפנסיה, כך שהמועד יוקדם ממרץ 2019 למרץ 2018.
נזכיר כי בתחילת 2016 ערך משרד האוצר מכרז לבחירת 2 קרנות פנסיה בדמי ניהול מוזלים שיהוו ברירת מחדל - אליהן יצרפו המעסיקים, עובדים שלא בחרו בקרן פנסיה.
המהלך הגיע על רקע המציאות בה מאות אלפי עובדים, שלא בחרו בקרן פנסיה ספציפית, מנותבים על ידי מעסיקיהם לקרנות פנסיה, חלקן בדמי ניהול גבוהים שנוגסים עשרות אלפי שקלים בחיסכון במרוצת השנים.
עובד שלא הודיע למעסיק לאן להעביר את ההפרשות החודשיות לפנסיה, המעביד הוא זה שבוחר עבורו את החיסכון. כאן קיימים לא מעט שיקולים מצד המעסיק או סוכן הביטוח ומנהל ההסדרים הפועלים מטעמו, שיעדיפו קרן מסוימת, שלא בהכרח טובה לעובד ועלולה לגבות דמי ניהול יקרים יותר......

 
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים