04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    חוסכים לפנסיה? ההנחה בדמי הניהול תישמר ל-5 שנים
    מחודש אפריל חברות הביטוח, הפנסיה והגמל שייתנו הנחה לחוסך בדמי הניהול, יהיו מחויבות לשמר את ההטבה למשך 5 שנים במקום שנתיים כיום. עם זאת, החברות הצליחו להביא לקיצור התקופה מ-7 שנים כפי שתוכנן במקור

אליצפן רוזנברג, אתר YNET


החל מחודש אפריל 2018 חברות הפנסיה והגמל שיעניקו הנחה בדמי ניהול, יהיו מחויבות להשאירה על כנה במשך חמש שנים, כך עולה מהוראה שפרסמה אמש (ג') רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון.
למרות שמדובר בשינוי דרמטי, ברשות שוק ההון נכנעו למעשה ללחץ החברות הפיננסיות וקיצרו את תקופת ההטבה לחמש שנים במקום שבע כפי שתוכנן במקור. נציין כי כיום משך הזמן לשימור דמי הניהול, לו מחויבים מנהלי החסכונות הוא שנתיים.

ההוראות קובעות כי החברות יחויבו לשלוח לעמית הודעה בכתב על קבלת ההטבה בדמי הניהול, שתכלול את שיעור דמי הניהול החדשים, מועד ההטבה ותוקפה. ניתן יהיה להעלות את דמי הניהול, רק אם עברה חצי שנה לאחר שהעמית הפסיק להפקיד כספים לחיסכון ובתנאי שהפסקת ההפקדות לא ארעה על ידי המעסיק.
ככלל, במקרים בהם מעוניינת החברה להעלות את דמי הניהול (אם הלקוח לא קיבל הנחה שאוסרת על העלאת דמי ניהול), החברה המנהלת את הכספים תידרש לשלוח לחוסך הודעה בכתב, לפחות חודשיים לפני מועד העלאת דמי הניהול, תוך התראה על כך שדמי הניהול יעלו.

בנוסף, על החברה לשלוח לעמית, 30 יום לפני העלאת דמי הניהול, מסרון לטלפון הנייד עם ההודעה.

ברשות שוק ההון חזרו בהם מהקביעה הקודמת לפיה הנחה שתינתן בדמי הניהול, תחול על.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים