04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    שנה חיובית לחוסכים בפנסיה ובביטוחי המנהלים:
אלה הגופים הבולטים
    הפוליסות המשתתפות ברווחים סיכמו את 2016 עם תשואות נומינליות של 3.1% בממוצע, וקרנות הפנסיה החדשות - עם 4.2% ? ירידה בדמי הניהול, במיוחד בקרנות החדשות

רון שטיין, גלובס


שנת 2016 הייתה שנה חיובית נוספת עבור החוסכים בחיסכון לטווח ארוך. למעשה, גם אם אינכם שחקנים בשוק ההון - כאלה שמשקיעים ישירות במניות או באג"ח - אתם מושקעים בשוק ההון. מדוע? משום שהרוב המכריע של הציבור הבוגר בישראל, אם לא כולו, מושקע בשוק ההון דרך אפיקי החיסכון הפנסיוני שלו, שנקרא גם החיסכון לטווח ארוך. מדובר בפוליסות ביטוחי המנהלים של חברות הביטוח, בקרנות הפנסיה, בקופות הגמל ובקרנות ההשתלמות - וכאלה יש כמעט לכל הציבור.
כך, מבדיקת "גלובס" עולה כי הפוליסות המשתתפות ברווחים, שהן עיקר התיק של פוליסות ביטוחי המנהלים שחברות הביטוח מוכרות במסגרת פעילות ניהול החיסכון הפנסיוני שלהן, וגם קרנות הפנסיה המקיפות החדשות, סיכמו את 2016 עם תשואות נומינליות ברוטו ממוצעות של כ-3.14% ושל כ-4.19%, בהתאמה.
קרנות הפנסיה החדשות כוללות לא רק חיסכון, אלא גם רכיב ביטוח הדדי - והן רשמו ב-2016 גירעון אקטוארי בשיעור ממוצע של מינוס 0.5%, שנמדד מבחינת העמיתים כמו תשואה "רגילה" על ההשקעות (אף שהגירעון נובע ממקומות אחרים, של איכות ניהול הסיכונים הביטוחיים).
התוצאות החיוביות שהציגו בשנה החולפת חברות הביטוח, שחטיבות ניהול ההשקעות שלהן מנהלות את עיקר הכספים המנוהלים בשוק הפנסיה המקיפה, ובבתי ההשקעות, שמנהלים את יתרת השוק הפנסיה החדשה, באו לאחר....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר גלובס              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים