04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    החיסכון שלכם מתכווץ: אולי זה מה שישאיר לכם קצת יותר
    חושבים שאתם יודעים מה יהיה סכום הפנסיה כשתפרשו? כנראה שתקבלו פחות ממה שאתם מצפים. מודעות לזכויות, הגדלת ההפרשות והימנעות ממשיכת כספים, עשויים להשאיר לכם עוד קצת בקופה, ועדיין, כנראה לא תגיעו לסכום המיוחל

אליצפן רוזנברג, אתר YNET


למרות חשיבותה, הפנסיה שלנו לא באמת מעסיקה אותנו כמו שאולי ראוי היה. מדי פעם, כשהנושא עולה לכותרות בעקבות אירוע כזה או אחר, עולה גם המודעות והשאלות - אך מהר מאוד הנושא חוזר למקומו אי שם בסוף סדרי העדיפויות.
בשנת 2014 תוחלת החיים של הישראלים עמדה על 80.3 שנים לגברים ו-84.1 לנשים. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מסוף שנות ה-70 ועד היום מדובר בזינוק של 8.7 שנים בקרב גברים ו- 8.9 שנים בקרב נשים.
כדי לחדד את שיעור העלייה הגבוה בתוחלת החיים שלנו מספיק להשוות את מצבנו למערב. ביחס למדינות ה-OECD תוחלת החיים של הגברים בישראל מדורגת שלישית, וגבוהה ב-2.5 שנים מהממוצע ב-OECD.
אין ספק שעלייה בתוחלת החיים היא בשורה משמחת, אך למגמה הזו יש גם השלכות. עלייה בתוחלת החיים משמעותה עלייה בשנים ללא פרנסה, ובצורך להתאים את עצמנו וההכנסות העתידיות שלנו למציאות החדשה.
אנחנו חוסכים עד גיל הפרישה סכום מסוים שישמש אותנו בזיקנה, אולם המציאות המתוארת מביאה לכך שאותו סכום צריך....

בעוד עשור או שניים קיים סיכוי רב שנחזה לצערנו בפנסיונרים רבים עם שיעור קצבה לפנסיה של כ-50% ביחס למשכורת שהם קיבלו ערב פרישתם מהעבודה. המשמעות היא שפנסיונרים רבים יאלצו להוריד את איכות חייהם בצורה דרמטית. הרבה מהתוכניות שיועדו לגיל הפנסיה....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים