04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הטעויות הגדולות ביותר בחסכון הפנסיוני
    בית השקעות IBI

המוטיב החוזר אצל יותר מדי חוסכים/ות הוא: יותר מדי ביטוח, לא מספיק חסכון. הביטוח הוא אחד הרוצחים השקטים של החסכון (יחד עם דמי ניהול), אז איך נמלטים ממלכודת זו?

הטעות-הגדולה-ביותר

רונן מדמוני, מנהל תחום גמל והשתלמות בית השקעות IBI

בספרו הנודע של פרנק באום, הקוסם מארץ עוץ, דורותי וחבריה הולכים בדרך האבנים הצהובות בדרכם אל עיר הברקת. אם ניקח את זה לעולם הפנסיוני, אז דרך האבנים הצהובות רצופה בסכנות רבות עד ליעד המיוחל: היום בו נצא לפנסיה. חלק מסכנות אלו נובעות מכך שבכל הקשור לחסכון הפנסיוני, מרביתנו טומנים ראשנו בחול כל הדרך, וביחוד בחלק החשוב, בהתחלה. כנראה שרובנו מאמינים שכשנגיע לארץ עוץ, הקוסם כבר יסדר את הכל.
אנו חוסכים לפנסיה החל מהיום הראשון בעבודה (במקרה של שכירים) ועד ליום האחרון. אבל, חשוב לזכור שתקופת החסכון המשמעותית ביותר היא בין הגיל הממוצע לכניסה לשוק העבודה (27) לתחילת הדעיכה בשוק זה (45. כן, זה עצוב, אבל כך הם הדברים). ההסבר לכך הוא שכל שקל שנפקיד בגיל 27 יעבוד עבורנו שני עשורים יותר מהשקל שנפקיד בגיל 45 ולכן יהיה שווה פי כמה בגיל הפרישה.

איפה הטעות?
בשנים האחרונות פגשתי חוסכות וחוסכים בכל מיני נקודות בדרך, כאשר המוטיב החוזר אצל יותר מדי מהם/ן הוא: יותר מדי ביטוח, לא מספיק חסכון. הביטוח הוא אחד הרוצחים השקטים של החסכון (יחד עם דמי ניהול). האפיקים הפנסיונים (פנסיה וביטוח מנהלים) רוכשים עבורנו כיסויים ביטוחיים, בעיקר כנגד אובדן כושר עבודה ומוות בטרם עת. האם ידעתן/ם שלחברות המנהלות את החסכון מותר להסיט עד 35% מההפקדה החודשית שלנו לרכישת הביטוח?!

בנוסף לכך, החברות מנצלות את הבורות שלנו כדי.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר IBI              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים