04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    עולים על דרך המלך לחיסכון פנסיוני הולם
    חיסכון מגיל צעיר מאפשר לכסף לצבור תשואה גבוהה ומבטיח לנו עתיד כלכלי ? גם המדינה מעודדת חיסכון ארוך טווח ומעניקה זיכוי ממס הכנסה

צבי רגב, גלובסאין דבר רחוק יותר מאנשים בעשור השלישי לחייהם, העושים את צעדיהם הראשונים בשוק העבודה, מאשר מחשבה על פנסיה וכספים עתידיים. למרות זאת, חיסכון שמתחיל בגיל צעיר, גם אם אינו גדול במיוחד, חשוב ביותר על מנת לאפשר לכספנו לצבור תשואה ארוכת טווח ולהבטיח את עתידנו הכלכלי. כשאנו מדברים על חיסכון פנסיוני אנחנו מתייחסים באופן כללי לאחת מצורות החיסכון המקובלות: קופות גמל, קרנות פנסיה וביטוחי מנהלים.

ההיבט הפסיכולוגי - לשמור על העתיד הכלכלי שלנו

לרבים מאיתנו המושג "פנסיה" נשמע אמורפי ומצביע על תקופה שאנחנו אפילו לא מדמיינים את עצמנו חלק ממנה. להגשים חלומות לטיול פרישה מסביב העולם, או לשבת בבית מרווח עם הנכדים לידינו, נראה כמו דבר מופרך בגיל 25 או 30.
אך אם נתבונן לרגע בצורה אחראית, ההיבט הראשון והחשוב הוא היכולת שלנו "לחשוב רחוק" כבר בגיל צעיר ולהתחיל ולצבור כסף למען עתידנו, בקצב איטי ולעתים גם בסכומים קטנים. עצם המודעות לכך חשובה מאד במסגרת החינוך הפיננסי העצמי שלנו, בין אם אנו חוסכים כשכירים דרך תלוש המשכורת ובין אם זה מבוצע מחשבון הבנק כעצמאים. הידיעה שאנו חוסכים למען עתידנו כבר בגיל צעיר לא אמורה לכאורה להסעיר במיוחד את העובד הצעיר שנמצא באמצע העשור השלישי או הרביעי לחייו.
עם זאת, בעוד שבטווח הקצר ההכנסה הפנויה שלנו יורדת במידת מה, הרי שמדובר בסכומים לא גבוהים בהפקדות חודשיות,  שהצטברותן לאורך שנים בקרן (בסכומים המופרשים) ובתשואה עליהן עשויות לאפשר לנו חיים בכבוד גם לאחר הפרישה ובתום קריירה של 35-40 שנים בשוק העבודה. הרכיב הפסיכולוגי עובד כפול: הסכומים המצטברים קטנים ואינם "מאיימים" על רמת החיים שלנו....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר גלובס             
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים