04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    פנסיה, גמל או ביטוח? מהו החיסכון שהכי מתאים לכם?
    למרות הכוונת משרד האוצר לחיסכון דווקא בקרן פנסיה ולמרות דמי הניהול הזולים במוצר זה, חשוב להבין את המשמעויות של חיסכון בקופה אחת משותפת לכולם - לרבים זה לא מתאים. דעה

שלומית יהב, אתר YNET


מדינת ישראל מחייבת את כל האזרחים בישראל – שכירים ועצמאים, לרכוש ביטוח פנסיוני.
קיימים כידוע שלושה סוגי מוצרים בעולם החיסכון הפנסיוני - קופת גמל, ביטוח מנהלים וקרן פנסיה. המדינה אמנם מעניקה את זכות הבחירה לעובד, אבל במשרד האוצר עושים ככל יכולתם כדי להפנות את החוסכים לסוג מוצר פנסיוני אחד – קרן הפנסיה.
דוגמה לכך היא ההכוונה במסגרת צו ההרחבה לפנסיה חובה במשק משנת 2008, לפיו על המעביד להפקיד את הכספים לקרן פנסיה (אלא אם העובד ביקש אחרת). בנוסף, האוצר ערך בשנה שעברה מכרז לקרן ברירת מחדל – תכנית פנסיונית אליה אמור המעסיק להפקיד הפקדות בגין עובד שלא בחר עדיין בתכנית פנסיונית משלו. שוב, המכרז נערך רק בין קרנות פנסיה ולא בין כל סוגי התכניות הפנסיוניות. אך האם ההכוונה הזו נכונה?

עיקרון הביטוח ההדדי
הביטוח הפנסיוני, אמור לספק מענה כלכלי חליפי למבוטח ולבני ביתו במקרה של הפסקת עבודה בשלושה תרחישים:
תחליף להכנסה בפרישה מעבודה בגיל פרישה באמצעות שלושה סוגי תכניות המאפשרות חיסכון לגיל פרישה: קופת גמל, קרן פנסיה ופוליסת ביטוח.
תחליף הכנסה במקרה של אובדן יכולת עבודה בשל מצב רפואי לפני גיל פרישה – כיום קיימים שני סוגי מוצרים המבטחים הכנסה עד גיל פרישה: קרן פנסיה ופוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה.
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים