04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    מי יירש את הפנסיה שלכם? ספק אם תקבלו את מה שצברתם
    כמה כסף תקבלו כשתצאו לפנסיה? גם אם הצלחתם לחשב את הסכום המוערך, ספק אם אתם או יקיריכם תקבלו את הסכום שצברתם. כמה ינגוס מזה מס הכנסה ומי באמת יזכה לקבל את הכסף אם יקרה לכם משהו חלילה? מתברר כי במקרים מסויימים כל הכסף שחסכתם במשך 40 שנה יכול גם להישאר בקרן הפנסיה

אליצפן רוזנברג, אתר YNET


הגעתם לגיל הפרישה ואתם צפויים להתחיל לקבל את קצבת הפנסיה שחסכתם עבורה כל שנות עבודתכם, אך כמה באמת תקבלו ממה שצברתם בקופה?
 
בשנת 2014 פרשו לגמלאות כ-17 אלף איש בקרנות הפנסיה (החדשות והותיקות) והצטרפו ל- 264 אלף מקבלי קצבת פנסיה בישראל (לא כולל את מקבלי הפנסיה התקציבית וביטוחי המנהלים).
קצב הפורשים הולך ועולה משנה לשנה -5,000 בשנת 2012, ו- 11,000בשנת 2013, אך במקביל קצבת הפנסיה הולכת ונשחקת.
מה תהיה קצבת הפנסיה שנקבל בעת הפרישה, אחרי שנגסו בחיסכון דמי הניהול, סביבת ריבית נמוכה ותוחלת חיים עולה - זו סוגיה שצריכה להטריד אותנו לא מעט. אך גם כשתתקבל כבר הקצבה מסתבר שבמקרים מסוימים אתם או יורשיכם עשויים לקבל עשרות אחוזים פחות ממה שכבר צברתם.
אולי תופתעו לגלות שבסיטואציות מסוימות יכול להיווצר מצב שבו מספר ימים אחרי הפרישה, עוד בטרם קיבלתם שקל אחד מקרן הפנסיה, אתם או יורשיכם גם לא תיראו לעולם את הכסף.

מסלול קבלת הקצבה

בעת שמבוטח מבקש להתחיל לקבל קצבת זקנה מקרן הפנסיה, הוא נדרש לבחור בין מספר מסלולי קבלת קצבת זקנה. חשוב לדעת כי קיימים הבדלים מהותיים בין המסלולים השונים אשר משפיעים בין היתר על גובה קצבת הזקנה וכן על האופן והסכום שיקבלו הזכאים בעת פטירת מקבל הקצבה.
הרעיון הוא...
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים