04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    סקר הפנסיה: "הקבוצות המוחלשות מסבסדות
את קצבת הפנסיה של הקבוצות החזקות"
    מחקר שנערך עבור יו"ר מרצ, זהבה גלאון, העלה כי קצבת הפנסיה הממוצעת של נשים רווקות נמוכה בכ-50% משל גברים ■ עוד הראה המחקר כי המנגנון הקובע את גובה קצבת הפנסיה ("מקדם ההמרה") מפלה לרעה קבוצות מוחלשות הסובלות מתוחלת חיים נמוכה

צבי זרחיה, אסא ששון, אתר דה מרקר   קצבת הפנסיה של נשים נשואות היא רק 54% מזו של גברים נשואים, כ-3,790 לעומת 6,820 שקל בחודש - כך עולה מניתוח של פערי הפנסיה בין גברים לנשים שנערך בלשכתה של יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון.

הסיבות לפערי הקצבאות, על פי הניתוח, הן שכר הנשים שהוא רק 67% מגברים, שגורם לכך שהחיסכון הפנסיוני שהן צוברות נמוך בהרבה מזה של גברים. בנוסף, נשים עובדות במשרות חלקיות עד פי ארבעה מגברים, ומספר חודשים נמוך יותר בממוצע בשנה. פערי השכר והיקף המשרות הנמוך של נשים נובעים הן מאפליה בשוק התעסוקה והן מחלוקת העבודה המגדרית, המאפשרת לגברים נשואים למצות את יכולת ההשתכרות שלהם בזמן שרעיותיהם מבצעות את עבודות הבית ללא שכר, נאמר בניתוח.
סיבה נוספת לפערי הקצבאות היא "מקדם ההמרה": המספר שבו תחולק סך הצבירה של החוסך בגיל הפרישה, ומגלם את הציפיות לתוחלת החיים שלאורכה תשולם הקצבה. ככל שמקדם ההמרה גבוה יותר, כך הקצבה החודשית נמוכה יותר. מכיוון שתוחלת החיים הצפויה של הנשים גבוהה משל גברים - מקדם ההמרה שלהן גבוה יותר, ומקטין את הגמלה החודשית.
הפער בקצבת הפנסיה של נשים רווקות גדול עוד יותר מאשר אצל הנשואות - והן מקבלות רק כ-50% מקצבת הפנסיה של גברים רווקים, כ-.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דה מרקר              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים