04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    עצמאי? בקרוב גם הפנסיה שלך תהיה חובה
    רבים מקרב ציבור העצמאים חוסכים מעט מאוד לפנסיה, אם בכלל. משנת 2017 ההפרשה לפנסיה תהפוך לחובה, כפי שקיימת בקרב ציבור השכירים

אתר ynet, בשיתוף מנורה מבטחיםלהיות עצמאי זו משימה לא פשוטה. מצד אחד קיים חופש פעולה רחב - אין בוס ש"עומד על הראש", אך עם זאת מלוא האחריות על ניהול והצלחת העסק מוטלת על הכתפיים של העצמאי.
ואמנם, האחריות אינה מסתכמת רק בדאגה לעסק, אלא בצורך לדאוג לעצמך ולעתידך הכלכלי גם אחרי שנות העבודה.

בעוד אצל שכירים החיסכון לפנסיה מנוכה משכרם באופן אוטומטי על ידי המעסיק, הרי שעצמאי צריך לדאוג לכך בעצמו. יתרה מכך, הוא נדרש להחליט כמה כסף להפריש תוך ידיעה כי הפרשה גדולה יותר תשאיר לו פחות כסף בכיס בשלב זה.
במובן מסוים חשיבות החיסכון לפנסיה גדולה יותר אצל העצמאי מאשר אצל השכיר, מדוע? כי קיימת נטייה לקצץ דווקא בחיסכון לעתיד או אפילו במקרים בהם ההכנסות גדלות – זמן בו רצוי להגדיל את ההפרשה לפנסיה – החיסכון דווקא נשאר סטטי.

כידוע, חוק פנסיה חובה קובע כי על כל מעסיק להפריש עבור העובד שלו לביטוח פנסיוני. שינוי המדיניות בשנת 2008 הוביל לכך שכלל השכירים במשק מחויבים ונהנים מביטוח פנסיוני שמקנה להם ולמשפחתם הן קצבה הולמת בעתיד והן הגנה מפני אבדן כושר עבודה או מקרי מוות.
מאות אלפי עצמאים בישראל המהווים כ-13% מציבור המועסקים, נותרו ללא ביטחון פנסיוני וזאת למרות שהם סובלים מאותם תחלואים של ציבור השכירים, רמת חיסכון נמוכה וחוסר מודעות.

המציאות הזו עומדת להשתנות בקרוב. החל משנת 2017, יהיה חובה על עצמאים להפריש עבור עצמם מדי חודש .....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים