04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    ניהול קופת פנסיה אישית: הפתרון הזול
עלול לעלות לחוסכים ביוקר
   
בשבוע שעבר אושר בכנסת כי אנשים פרטיים יוכלו לנהל לבד את חסכונות הפנסיה שלהם, לקבל הטבות מס ולחסוך כך את דמי הניהול ? האם זה כדאי? לא לכולם. מחקרים מגלים כי רוב האנשים מתקשים להניב תשואות על חסכונותיהם לאורך זמן ומפגרים אחר המדדים

אסא ששון, דה מרקר   

״Oh Fuck״ באותיות לבנות על רקע שחור היה השער של "אקונומיסט", הירחון הכלכלי מהמובילים בעולם. זה היה בספטמבר 2008, בשיא המשבר הכלכלי. באותה שנה ירד מדד הדאו גונס      ב-34% במונחים דולריים, מדד ת"א 25 צנח ב-46% במונחים שקליים ומדד ת"א 100 קרס ב-51%. הקריסה במדדים לא פסחה על מדדי אג"ח חברות, כשמדד התל בונד 40      ירד ב-22% ואילו מדד התל בונד 20      ירד רק ב-3.8%. הסיבה לפער בין שני המדדים היא הרכב המדד השונה באופן מהותי.
מי שהניבו התשואה חיובית היו אג"ח הממשלתיות הלא צמודות מסוג שחר, שעלו ב-2008 ב-12.5%. נזכרנו בכך כי בתחילת שבוע שעבר אישרה ועדת הכספים של הכנסת את תקנות קופות גמל, הקובעות כי חוסכים לפנסיה שיבחרו בכך יוכלו לנהל באופן אישי את כספי חסכונותיהם, ולבחור בעצמם את אפיקי ההשקעה הטובים להם - כל זאת עד לתקרה של 5.2 מיליון שקל כספים צבורים בסך הכל. ההוראות חלות גם על קרנות השתלמות.
מדובר במסלול השקעה שלא היה קיים עד כה, ויאפשר גם למשקיעים מתוחכמים, קרי, אלה שמכירים ויודעים לפעול במסגרת השקעות בשוק ההון, לנהל בעצמם את כספי החיסכון הפנסיוני. כיום מותר להשקיע במוצרים עוקבי מדדים בלבד (כלומר פסיביים, כמו תעודות סל, קרנות מחקות, קרנות סל ו-ETF). מאחר שמדובר בקופות גמל לכל דבר ועניין, הרי שחלות עליהן כל הטבות המס החלות על כלל קופות הגמל - כל עוד הכספים לא יימשכו עד גיל הפרישה.
בנוסף, הקופות בניהול גמל אישי אמורות ליהנות מעמלות מסחר (עמלות ברוקראז') מופחתות ודמי משמרת נמוכים. הקופות בניהול אישי לא יוכלו ליהנות מ....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דה מרקר              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים