04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    סט פוינט: ביטוח אלמנטרי וניהול סיכונים מושכל
    סטפוינט!

שלום לכם.

זו השנה השלישית שסט פוינט בע"מ נותנת שרות בתחום האלמנטרי. לשמחתנו הגישה שאימצנו מלכתחילה, לפגוש את הלקוח בביתו, בקיבוץ, במפעל, ברפת ובעסק, הוכיח את עצמו. נוצרו קשרים מקצועיים וחבריים לא רק עם אחראי הביטוח ומנהלי העסקים אלא גם עם מנהלי הענפים, המחלקות והעסקים הקטנים. אנחנו מבינים טוב יותר את צרכי הלקוח ומגדירים במדוייק את כיסויי הביטוח ומדריכים את המנהלים במונחי הביטוח ועוזרים להם להבין את המוטל עליהם כדי למנוע נזקים, ונוהלי הטיפול היעיל  כאשר הם קורים.
מספר לקוחותינו במערכת הקיבוצית והלא קיבוצית גדל מאד, ובכלל זאת  חברות שיש להן פעילות בין לאומית, ארגונים ורשויות, ולא זונחים את היזמות הקטנה ופעילויות הקהילה בקיבוץ. אנחנו בקשר עם מספר חברות ביטוח וסוכנויות גדולות וקטנות כדי לאפשר למבוטחים לבחור בין מספר אלטרנטיבות.
אנו מלווים את לקוחותינו בתהליכי השינוי שעוברים עליהם, בין השאר שיוך הדירות והביטוח הפרטני של הדירות, כניסת שותפים לעסקים, יזמויות, השכרת מבנים ושטחים ועוד.

בתחילת החודש הצטרפה לצוות האלמנטרי של סט פוינט שרון רפאל, עורכת דין בעלת נסיון וידע רב בתחום. שרון עבדה במספר משרדי עריכת דין ידועים, בתחומי תביעות ביטוח, תביעות נזיקין וחוזים.
בשלוש עשרה  השנים האחרונות עבדה שרון כחתמת בתחום ההנדסי, בתחום הסיכונים המיוחדים, נושאי משרה ובמח' תביעות חבויות בחברות הביטוח הפניקס, מנורה, ובשש השנים האחרונות בביטוח חקלאי.  זה רקורד מרשים שמאפשר לנו לשדרג את היקף השרות ורמתו, ולהיענות לפניות של לקוחות חדשים שדחינו לאחרונה בגלל עומס.

ועכשיו מספר נקודות לתשומת לבכם.

כפיפות הפוליסות למפרט סט פוינט:
כתבנו מפרט נרחב לפוליסות הרכוש וחבויות וחברות הביטוח אישרו אותו.  המפרט מרחיב מאד את הפוליסות ומכסה סיכונים שלא מכוסים בפוליסות הקיימת  (בין השאר עלות פינוי גזם בחצרים עקב נזקי טבע, או הרחבת מושג הפריצה לגניבה של רכוש מעוגן לקרקע או לקיר שאינו בתוך מבנה). על המבוטח- לקוח סט פוינט אלמנטרי- לוודא שבפוליסות רשום כי הן כפופות למפרט סט פוינט. ההבדל יכול להיות יקר.
אישורי ביטוח של שוכרים.

לפני שבועות בודדים, ניזוק רכוש של שוכר בקיבוץ בגלל תקלה בביוב הקיבוץ שגרמה להצפת המבנה השכור ב..., ונזק לתכולה. לשוכר היה ביטוח  ששילם את נזקו, לקיבוץ היה
אישור ביטוח, שבו רשום שחברת הביטוח של השוכר מנועה לתבוע תביעת שיבוב את הקיבוץ. הקיבוץ וחברת הביטוח שלו חסכו סכום גדול. על המשכירים לדרוש אישור ביטוח מכל שוכר, גם אם זה תאגיד נפרד שבבעלות המשכיר, כדי למנוע העמסת הנזק על כתפיו.
ומהצד השני, במקום אחר, פרצה שריפה במבנה מפעל מושכר (ללקוח של סט פוינט ).
הנזק קרוב ל 2 מיליון ₪. מקור הנזק בלוח חשמל של המשכיר שנמצא מחוץ למבנה השכור.  בהסכם השכירות שנחתם בעבר רחוק, יש ביטול זכות שיבוב כנגד המשכיר . במקרה זה 2 מליון ₪ על כתפי השוכר, למרות שהנזק שנגרם לו "לא קשור אליו".
המסקנה: שוכרים ומשכירים, הסכמי השכירות חייבים סיוע בכתיבת סעיפי האחריות והביטוח כדי לבנות מערכת הוגנת ונכונה של יחסי משכיר-שוכר.
תאונות רכב.

בזמן תאונה, גם קלה, הנהג מבולבל וקשה לו לשמור על כללי הרישום הנדרשים. כיום כאשר כל אחד מסתובב עם מצלמה בנייד תנחו את  הנהגים: לא לרשום, לצלם. את האירוע, את הרכב שלכם והרכב האחר מכל הכיוונים, את רשיון הנהיגה והביטוח של הרכב אחר, אל תעסקו בכתיבה. הצילום עדיף ולא דורש מאמץ. ואם פגעו בכם- מאחור או מהצד – הצילום יבטיח שהצד השני ישלם, אחרת יתכחש לאחריותו.
לגבי תאונת שרשרת יש מספר פסיקות לגבי האשמה וחלוקת האחריות. אם מישהו מעורב בתאונת שרשרת , יש לצלם את כל השרשרת (ולוודא שרואים את לוחיות הרישוי), הדיון ודרכי הטיפול בנזק יעשו אחר כך. אנחנו עומדים לעזרתכם.

שריפה נוספת מפלורסנט ישן
גופי פלורסנטים ישנים מותקנים במבנים ישנים, שנשרפים בקלות. מדי פעם נשרף מבנה ישן בגלל התחממות יתר של המשנק וגוף ישן שאינו חסין אש והמתקן נשרף. לפני שבוע זה מטבח, לפני שנתיים או שלוש, היתה זו מכבסה שהפלורסנט הבוער נפל לתוך עגלה מלאה בבגדי עבודה של המוסך. חנוכה בגדול, כד השמן שבבגדי המוסכניקים הספיק לנזק של 750,000 ₪.
במתקנים ישנים שפועלים, טפלו בהחלפת הגופים, במתקנים שאינם עובדים, נתקו את החשמל.

ו/או חשוב?
אנחנו מתעצבנים לעיתים ממסמכים שמלאים ב-ו/או ותוהים אם זה חשוב או סתם פלצנות. פסק דין שניתן לאחרונה הוכיח את חשיבות ה-ו/או.  הדיון נגע בתביעה שעסקה בנהג משאית שגילו מעל 24, ורשיון הנהיגה שלו פחות משנתיים. התנאי בפוליסה " שגילו מעל 24 ורשיון שלו מעל שנתיים". חברת הביטוח דחתה בטענה שכל תנאי עומד בפני עצמו (ו/או, כלומר  או זה או זה), והמבוטח טען שאלה שני תנאים מצטברים (ו- כלומר שניהם יחד צריכים להתקיים).
מסקנה. ראשית יש הבדל בין ו ל-ו/או, ובזמן כתיבת ההסכם יש להיות מודע להבדל. (מצטבר, או חליפי)
ולא להשאיר אתכם במתח. השופט  פסק כפי שעולה בפשטות מן הכתוב (ו- כלומר שני התנאים במצטבר, חברת הביטוח שילמה, כי תנאי אחד, הגיל היה בסדר). נקודה נוספת. הפרשנות- במקרה ספק-  תמיד לרעת מנסח החוזה.

עד כן דפנו להפעם, נמשיך לעדכן אתכם.
ד"ר עמי כהנא, עו"ד שרון רפאל, יובל כהנא.
אריה שטראוס, רמי סגמן.
סט פוינט בע"מ
     
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים