04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
     גם אם לא ידעת שחלית, את קרנות הפנסיה זה לא מעניין
    קרנות הפנסיה יכולות לשלול קצבת נכות מחוסך שחלה בחמש שנות החיסכון הראשונות בטענה כי הוא היה חולה בעת ההצטרפות. כל שצריך הוא שרופא מטעם הקרן יחליט שהמחלה קיננה בו. גורמים בפיקוח על הביטוח, שגיבה עד כה את התופעה, מבטיחים לטפל בה

רחלי בינדמן, כלכליסט    


חוסכים לפנסיה שחלו במחלה בטרם הצטרפותם לקרן פנסיה, אך גילו זאת במהלך חמש השנים שלאחר הצטרפותם אינם זכאים לקצבת נכות. כלומר, אם חוסך חלה במהלך התקופה, והרופא של הקרן יקבע כי המחלה קיננה בו לפני ההצטרפות - החוסך לא יוכל לקבל את הקצבה, אך יושב לו הסכום שחסך עד התפרצות המחלה.

קביעה זו, שעלתה בפסיקה של בית הדין הארצי לעבודה בנושא וזכתה גם לגיבוי מצד אגף שוק ההון במשרד האוצר בטענה של הגנה על זכויות יתר העמיתים, צפויה להיבחן מחדש במסגרת ניסוח תקנון אחיד לכלל קרנות הפנסיה, שאותו הן יחויבו לפרסם מיולי 2016 בליווי אגף שוק ההון. כך מסרו ל"כלכליסט" גורמים באגף שוק ההון.
באוקטובר פרסמה המפקחת על שוק ההון והביטוח דורית סלינגר טיוטת חוזר, ולפיה קרנות הפנסיה יחויבו לפרסם תקנון אחיד כך שיתוקנו הסעיפים המסובכים בתקנוני הקרנות.
בפיקוח על הביטוח הבינו כי בעיה זו מקשה על מצטרפים חדשים לבחור קרן על סמך דמי ניהול ושירות, מה שהיווה סיבה נוספת לדרישה להאחיד את התקנונים.

פסק הדין שנתן במרץ את הגושפנקה לקרנות הפנסיה לשלול קצבת נכות במקרה....
   

לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט            

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים