04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    קופות החולים יעניקו ביטוח סיעודי ללא בחינת מצב רפואי 
- החל מגיל 55
    כך סוכם בין שר האוצר משה כחלון, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן והמפקחת על הביטוח דורית סלינגר; הגיל בו ניתנת ההטבה כיום הוא 60

אדריאן פילוט, כלכליסט


בימים אלה הודיעו ניסנקורן, שר האוצר, משה כחלון והמפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, כי הגיעו לפתרון לפיו בני 55 ומעלה כבר לא ייאלצו לעבור חיתום (בדיקה רפואית) לצורך קבלת הביטוח, בעוד שהגיל בו ניתנת ההטבה כיום הוא 60.
מדובר בבשורה למאות אלפי עובדים במגזר הציבורי שבהתאם להוראות סלינגר נאלצו לעזוב את הביטוח הקודם (שלא הבטיח כיסוי אמיתי שכן הוא נדרש לחידוש כל חמש שנים) אך היו צריכים לעבור חיתום כדי לקבל ביטוח סיעודי מקופות חולים. כבר בתחילת המו''מ שנוהל על ידי סגן שר האוצר, יצחק כהן (ש''ס), היה ברור כי הבעיה האמיתית היא לגבי אותם בני 50 ומעלה בעלי נתונים בריאותיים לא חיוביים שהביטוח הפרטי היה מסרב לחדש את הפוליסה שלהם וקופות החולים לא היו מסכימות לקבלם – אלא בתשלום פרמיה אסטרונומית.
באוצר גם שקלו לממן את הפרמיה כדי להקל על אותם מבוטחים אך יוזמה זו ירדה לטמיון אחרי שסוכם על רובד של ביטוח סיעודי ממלכתי לכלל האוכלוסיה.

לפי המצב היום, מבוטחים קבוצתיים שחצו את גיל 60, יוכלו להצטרף ללא בחינה של מצבם הרפואי לביטוח הסיעודי של קופות החולים, על פי הנחיית סלינגר. צעד זה יבטיח למבוטחים בגילאים אלה כיסוי הולם ל....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים