04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    חברות הביטוח עובדות בהתחמקות מתשלום לסיעודיים
    מערכת משפטיפ , אתר כלכליסט

שנים של תשלום לחברות הביטוח הופכות למאבק מכוער עת הופכים המבוטחים לסיעודיים, כשברוב המקרים דוחות חברות הביטוח את תביעותיהם בטענה שהסתירו מידע רפואי או שכלל אינם סיעודיים

כל הסיבות לא לשלם לך
"כמי שמייצגים מאות תובעים במאבק מול חברות הביטוח, אני יכולה לומר שהדחייה האוטומטית של תביעות הסיעוד מבוססת בעיקר על שלוש טענות מרכזיות מצד חברות הביטוח: הטענה שהמבוטח לא חשף את מצבו הבריאותי בעת הצטרפותו, הטענה כי חסרים פרטים על הכשל הבריאותי וכמובן הטענה שהמבוטח כלל אינו סיעודי", מסבירה עו"ד קרן ברק ממשרד עורכי הדין ליזרוביץ ברק.
"לצערי, מרבית המבוטחים שתביעתם נדחית מקבלים את הדחייה כגזירה גורל ולא יוצאים למאבק משפטי נגדה, חשוב להבין שדווקא מי שיאבק בחברות הביטוח יזכה לא פעם לפיצוי גם אם במסגרת הליך פשרה המושג בין עורכי הדין לחברת הביטוח. זאת משום שלא פעם, נימוקי דחייה רבים אינם מעוגנים בחוק, ובעיקר, משחברת הביטוח מבינה כי 'תרגיל מצליח' שלה נחשף, היא מוותרת ומשלמת למבוטח את המגיע לו", מוסיף עו"ד מרק לייזרוביץ.

עם מה מתמודדים המבוטחים?
 
1. דחייה בגין הסתרת מצב בריאותי - "השיטה פועלת כך: המבוטח נמצא בעמדת נחיתות מול חברת הביטוח, המבהירה לו שהוא רמאי אבל מ"טוב ליבה" מוכנה לפשרה", מסביר עו"ד מרק לייזרוביץ. "לפנים משורת הדין היא מוכנה לשלם לו 20%-30% מהגמלה שמגיעה לו. וזהו כמובן מצב אבסורדי: מצד אחד, אם הוא רמאי, הרי שלא מגיעה לו אגורה; מצד שני, אם כן משלמים לו שיעור מסוים מהגמלה, הרי שהרמאות שלו מוטלת בספק".
2. תשובות חלקיות - טיעון נוסף שחביב על חברות הביטוח כדי לדחות תביעות סיעוד הוא שהמבוטח לא ענה תשובות מלאות בשאלון שהוצג לו על-ידי חברת הביטוח, ולכן תביעתו נדחית. "חשוב להבין כי לא פעם השאלות בטפסים הללו הן שאלות עמומות כמו למשל "הפרעות בכליות", ואדם שבעברו סבל מאבנים בכליות יסמן את התשובה כחיובית בעוד שאין כל קשר בין בעיה זו ובין הפרמטר שמגדיר אותו כסיעודי" מסבירה עו"ד ברק.
3. אתם בכלל לא סיעודיים - החוק מגדיר בדיוק מירבי פרמטרים המגדירים אדם כסיעודי והנה, לא פעם חברות הביטוח ממציאות פטנטים ייחודיים....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט               
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים