04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הממונה על הביטוח: אם אני מנכ"ל חברת ביטוח -
אני יוצא מתחום הביטוח הסיעודי
    ד"ר משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, יצא באמירה חריפה במסגרת כנס "עושים שוק - מפצחים את תעשיית הקנאביס" של "גלובס" • לדבריו, "החולים הסיעודיים לא צריכים קנאביס, אלא שיתייחסו אליהם בכבוד. לא בטוח שהמשוואה מתקיימת במודל היום", אך לצד זה קבע כי "המודל לא מספיק טוב לחברות הביטוח ולמטופלים"

רון שטיין , אתר גלובס


החולים הסיעודיים לא צריכים קנאביס, אלא שיתייחסו אליהם קודם בכבוד, ושלאחר ששילמו כל החיים, מגיע להם לקבל תמורה. לא בטוח שהמשוואה מתקיימת במודל היום. יש לומר בכנות ובזהירות, ואני אומר זאת כמשה ברקת האיש, זו עדיין לא דעה של הרשות: אם הייתי מנכ"ל של חברת ביטוח, סביר להניח שהייתי יוצא מתחום ביטוחי הסיעוד" - את האמירה החריפה הזו אמר היום (ד') ד"ר משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, במסגרת כנס "עושים שוק - מפצחים את תעשיית הקנאביס" של "גלובס".
בהתייחסו לתחום הביטוח הסיעודי, שעליו משלם הציבור בישראל מיליארדי שקלים בפרמיות מדי שנה, הבהיר ברקת כי לתפיסתו הוא לא רווחי לחברות הביטוח. עם זאת, הוא לא מתכוון להפחית את דרישותיו מהחברות, אך הדבר מצריך חשיבה מחדש, ממלכתית, על כל התחום.
"זו אמירה קשה", אמר ברקת ופירט כי "המודל לא מספיק טוב לחברות הביטוח ולמטופלים וצריך רפורמה משמעותית". עוד אמר כי "צריך לבחון את הפן הממלכתי. בצד הסיעודי הפתרון לא נמצא במערכת הפרטית, אבל זה דבר שצריך לבחון בזהירות". בין היתר הוא התייחס לבעייתיות בתחום זה בהאירו את המצב "שבו חולים סיעודיים הרבה פעמים מקבלים את גמולם כאשר הם קרובים לסוף חייהם ולא מקבלים את זה בנקודות מוקדמות יותר, כאשר הם צריכים טיפול סיעודי והם לא סיעודיים ברמת קריטריונים של רמות תפקוד...
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר גלובס              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים