04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    ביטוח סיעודי: אל תשליכני לעת זיקנה
    ד"ר אביגדור קפלן, אתר ישראל היום

העניין בנושא ביטוח סיעודי תופס כיום מקום נכבד בשיח הציבורי ומקבל תשומת לב מיוחדת של שר הבריאות, ח"כ הרב יעקב ליצמן, אשר הודיע כי יפעל נמרצות להסדרת הביטוח הסיעודי בחוק. על שולחן הכנסת הונחו בעבר, ומונחות בהווה, הצעות חוק פרטיות בנושא זה - אך הממשלה טרם אמרה את דברה בנושא מורכב זה.
הדיון הציבורי בנושא התעצם גם לאור העובדה שעקב התערבות רגולטורית בוטל הביטוח הסיעודי הקבוצתי, שנרכש על ידי ארגונים ומקומות עבודה, ועשרות אלפי אזרחים מצאו את עצמם לפתע ללא ביטוח סיעודי, אף ששילמו פרמיית ביטוח במשך שנים רבות. כחלופה לביטוח הקבוצתי - הוצע להם לרכוש פוליסת ביטוח סיעודי אישית בפרמיה יקרה במידה ניכרת מזו ששולמה על ידיהם בביטוח הקבוצתי.
אלה שידם משגת וקונים פוליסת ביטוח סיעודי אישית, נדרשים לשלם פרמיה גבוהה מאוד כפונקציה של גילם. הביטוח הזה יקר מאוד, עקב הסיכון הגלום בו, המחייב את חברות הביטוח לנהוג בשמרנות ולשריין רזרבות אקטואריות המביאות בחשבון את התארכות תוחלת החיים, העלייה בשכיחות המקרים הסיעודיים, משך אשפוזו של חולה סיעודי והעלייה המתמדת בעלות הכוללת של הטיפול בו.
ביטוח סיעודי קבוצתי, שיש בו תועלת ממשית, נעשה כיום על ידי קופות חולים באמצעות חברות ביטוח. ההצטרפות היא וולונטרית, אך חברת הביטוח לא חייבת לבטח כל מי שמבקש להצטרף לביטוח זה.
הזכאות לתגמולי ביטוח קיימת רק אם המבוטח מוכיח שאינו יכול לתפקד באורח עצמאי. התשלומים החודשיים, בביטוח זה, כוללים תשלום לבניית קרן, בבעלות כל קופה, למימון תשלומי גמלת סיעוד לכל אלה שיהיו סיעודיים ביום שהביטוח הזה לא יחודש. בקרנות הללו הצטברו מיליארדי שקלים וממשיכים להצטבר, ללא הבהרה רגולטורית לעתידם. כבר עתה ברור שהנהנים מכספים אלה לא יהיו בהכרח אלה ששילמו אותם.
קיים כשל שוק מובהק בביטוח סיעודי, פרטי או קבוצתי, וכשקיים כשל שוק כזה.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר ישראל היום               
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים