04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    ביטוחי הסיעוד בקופות החולים מתייקרים
    ניתוח הפרמיות של שתי קופות החולים הגדולות במדינה, מכבי וכללית, מלמד שהמבוטחים המבוגרים יספגו במיוחד את העלייה במחירי ביטוחי הסיעוד

רון שטיין, גלובס


הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון, דורית סלינגר, הצהירה לא אחת מאז כניסתה לתפקיד שהורדת מחירי הביטוח והחיסכון היא מטרה עליונה מבחינתה. והיא אכן יכולה לרשום כמה הצלחות, בתחום הפנסיה לדוגמה. אבל ניתוח של פוליסות הסיעוד הקבוצתיות של שתי קופות החולים הגדולות במדינה מלמד על מגמה הפוכה בתחום הביטוח הסיעודי - התייקרות בשיעורים ריאליים ניכרים, של אפילו יותר מ-6% בשנה.
שתי קופות החולים הן מכבי שירותי בריאות, שהפוליסה בה היא של כלל ביטוח, ושירותי בריאות כללית, שהפוליסה בה היא של הראל. בשתי הפוליסות, שיצאו לדרך ביולי השנה, תקופת הביטוח היא כרגע עד סוף 2018, ודמי הביטוח צמודים למדד המחירים לצרכן.
טבלאות הפרמיות של הפוליסות מפרטות את הפרמיות הצפויות עד שנת 2031, בהתאם לגיל המבוטח. אמנם ההתייקרויות שהן מלמדות עליהן הן באוויר כרגע, אבל הן נותנות אינדיקציה על מה שצפוי וגם מגלות למעשה מהי התייקרות "נורמטיבית" בביטוחים סיעודיים בעיני הפיקוח, מעין שיעור רצפה להתייקרות נדרשת.
הנתונים שאספנו מלמדים שמדובר בשיעור ייקור שנתי ריאלי של הרבה יותר מ-4% בממוצע שנתי, צמוד למחירים. עד 2031, הייקור המצטבר יעמוד על 82% ב...     


 
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר גלובס               
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים