04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    חברות ביטוח עוקבות אחרי חולים סיעודיים
ומסכנות את חייהם
    שירית אביטן כהן, אתר NRG

אנשים במצב סיעודי בשל מחלה או תאונה נרדפים על ידי חברות הביטוח: בעדויות קשות שהגיעו לידי 360, תיארו חולים סיעודיים המבקשים להפעיל את הביטוח הסיעודי שעליו שילמו מכיסם מדי חודש, כיצד חברות הביטוח שלהם מערימות מכשולים וחסמים - לעתים עד כדי העמדתם בסכנת חיים. המרואיינים, שחלקם נמצאים עדיין בהליכים משפטיים מול החברות, ביקשו להישאר בעילום שם.

''היה לי לקוח עם פגיעה בשיווי המשקל. חוקרים התחזו לעובדי קופת חולים ואמרו לו שהוא צריך להגיע לאסוף מסמכים. הם פשוט סיכנו אותו ודרשו ממנו לרדת במדרגות למטה'' צילום המחשה:

"מטלפנים אליי יום אחד ואומרים לי 'יש לך חבילה בדואר, אתה צריך לבוא לצומת ליד הבית כי אנחנו לא יכולים לבוא אליך'. עניתי להם שאני נכה והם ניתקו", סיפר ג', תושב מרכז הארץ, שמחלת הפרקינסון שבה הוא חולה חמורה עד כדי שהוא נזקק לסיוע יומיומי בביתו. "יומיים לאחר מכן הגיע מישהו ודפק על שער החצר של הבית. הסתכלתי עליו מהדלת והוא קרא לי שאתקרב להראות לו תעודת זהות. עשיתי מאמץ עצום כדי ללכת לקראתו והוא ראה שקשה לי להגיע אליו ואז אמר לי 'טעות' - צילם אותי והלך".

ח', הסובלת מוורטיגו, סיפרה ל-360 סיפור דומה: "היה לי ביקור מוזר מבחור שעמד בפתח הדלת ואמר שהוא מהדואר. המטפלת שלי פתחה לו ואני אמרתי לו, כשאני ישובה על כיסא הגלגלים, שייתן לה את הדואר הרשום ואני אחתום, ופה החלה מסכת מוזרה. הוא לא רצה להיכנס כי אסור לו ולפתע אמר שהוא מבית המשפט ולא מהדואר", היא תיארה את שעבר עליה. "מכיוון שאני מאד חלשה ומסוחררת מהוורטיגו לא הייתי בשיאי מבחינה מחשבתית והוא אמר לי לבוא לדלת לחתום. המטפלת אחזה בי ועם ההליכון דידיתי כמה צעדים החוצה. ואז הוא אמר לי לצאת לתיבת הדואר וסירבתי. אז הוא כבר אמר שטעה בכתובת והלך".

עו"ד גלעד רמתי, מומחה לתביעות ביטוח סיעודי, לא הופתע מהסיפורים. לדבריו, מדובר בשיטה ידועה של חברות הביטוח, ששולחות חוקרים פרטיים כדי לבדוק אם החולה אכן במצב סיעודי - זאת כיוון שמדובר בפוליסה יקרה ש.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר NRG            
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים