04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    חברת הביטוח לא שילמה למבוטח סיעודי? היא תחויב בפיצוי
    תיקון לחוק יחייב חברות ביטוח שמעכבות תשלומים למבוטחים סיעודיים, בתשלום פיצויי עונשין של לפחות 10% מהסכום המגיע למבוטחים

צבי לביא, אתר YNET


חברות ביטוח שעיכבו בחוסר תום לב תשלומי תגמולים למבוטחים סיעודיים מעבר למועדי התשלומים הקבועים בחוק, יחויבו בתשלום פיצויי עונשין מוגדלים של 10% לפחות מהתגמול הכולל המגיע למבוטח, כך אישרה היום (ג') ועדת חוקה חוק ומשפט.
התיקון שאושר לקריאה שנייה ושלישית, בהתאם להצעה של קבוצת ח"כים בראשות יואב קיש (ליכוד), התקבל בהמשך לתיקון דומה שעבר לפני 5 חודשים והעלה את תקרת הפיצויים לכלל המבוטחים מ-3% ל-20% מהתמלוגים החודשיים.
התיקון הייחודי למבוטחים סיעודיים בלבד קובע להם רף מינימאלי ייחודי של פיצויים שלא יפחת מ-10% של התגמולים החודשיים שעוכבו להם. "מבוטחים סיעודיים הם חריג שראוי ליחס מיוחד. חייבים לאיים במקל גדול וחזק על מי שמתכוון לעשות להם עוולה", אמר ח"כ קיש.
הצעת החוק מעניקה לבית המשפט שיקול דעת שיביא לחריגה מהמינימום מטעמים מיוחדים בתנאי שיציין בפסיקתו את נימוקי החריגה. "היה נכון להתיר שיקול דעת לשופט לחרוג גם מהרף המכסימלי השומר על חברות הביטוח. אני רוצה סימטריה גם כלפי מטה כך שהחלשים ידעו מה המינימום שיקבלו", אמר קיש. התיקון שלו יחול על תביעות שהוגשו לבית המשפט לאחר אישור החוק הסופי במליאה ופרסומו עד סוף החודש.
החוק התקבל למרות התנגדות איגוד חברות הביטוח ולשכת עורכי הדין. "עוד לא יבש הדיו על החקיקה הקודמת וכבר מנסים למתוח את הקו", אמר עו"ד גיל סלומון, סמנכ"ל איגוד חברות הביטוח. "זו חקיקה מאוד אגרסיבית, גם במינימום וגם במקסימום. יש כאן מסה שהופכת מוגזמת ברגולציה על חברות הביטוח. תחום הביטוח הסיעודי אמנם מאוד רגיש, אבל בכל זאת יש פה חוסר מידתיות"....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET               
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים