04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    בנק ישראל: ברפורמת הסיעוד חסר תכנון לטווח ארוך
    על פי ניתוח שעשה בנק ישראל, בחלק ניכר מהאוכלוסייה ההוצאה הכרוכה בטיפול סיעודי אישי עולה על ההכנסה השוטפת נטו. על פי הדו"ח, רבים מהקשישים יתקשו לממנו בעצמם בהיעדר חסכונות או מקורות הכנסה נוספים

עמרי מילמן , כלכליסט


רפורמת הסיעוד של כחלון וליצמן אינה מתייחסת לחלק מהבעיות במערכת שירותי הסיעוד בישראל – אותן היא מבקשת להרחיב, וחסר בה תכנון לטווח ארוך, כך קובע היום בנק ישראל במסגרת חלק מהדו"ח השנתי ל-2017 שיפרסם בהמשך.
הרפורמה, שמהווה חלק מתקציב 2019 קובעת כי עד 2021 התקציבים עבור קשישים סיעודיים יעלו ב-1.4 מיליארד שקל. בנק ישראל מציין כי תשפר את השירות לאזרח ותקל את נטל ההוצאה המוטל על משקי הבית.
ניתוח שעשה בנק ישראל בהנחה שההוצאה על טיפול סיעודי אישי בקהילה (מה שקורה במרבית המקרים) מסתכמת ב-8,000 שקל בחודש (כולל עלות העסקה של מטפל וציוד ושירותים שונים, אך לא כולל הוצאות מחיה רגילות) מעלה, כי בחלק ניכר מהאוכלוסייה ההוצאה הכרוכה בו עולה על ההכנסה השוטפת נטו. רבים מהקשישים יתקשו לממנו בעצמם בהיעדר חסכונות או מקורות הכנסה נוספים, ביניהם הכנסות מהון ומרכוש, העברות ממשקי בית אחרים או ביטוח ייעודי. אולם אפשר לפתור את קשיי המימון, או לפחות למתן אותם מאוד, באמצעות ביטוח סיעוד פרטי מהסוג שמשווקים הביטוחים המשלימים של קופות החולים אולם לעשירונים התחתונים כמעט ואין ביטוחים כאלו.
בפירוט הבעיות שברפורמה טוען בנק ישראל כי היא מתייחסת לבעיות הנוכחיות במערכת, אך אינה כוללת צעדים הנדרשים כדי להתמודד עם הגידול שיידרש בהוצאה הציבורית לנוכח ההתפתחויות הדמוגרפיות והכלכליות.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט               
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים