04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הביטוח הסיעודי והפנסיה: עוד הרבה עבודה לתיקון כשלים
    שר האוצר ושר הבריאות מדברים על הפתרונות לשיפור מצבו של הישראלי בסיעוד ובפנסיה, אבל שניהם אינם מציגים פתרון כולל לסוגיות בוערות שמאיימות על משקי-הבית בישראל

רון שטיין, אתר גלובס


בתחילת החודש פרסם האוצר את זהות הזוכות בהליך בחירת קרן פנסיה ברירת מחדל שאותו הוביל, ואת פרטי ההצעות הזוכות. מדובר בקרנות הפנסיה הקטנות למדי של בתי ההשקעות מיטב דש והלמן אלדובי, אשר יציעו לציבור הרחב בישראל חיסכון פנסיוני זול, בשנתיים הקרובות, תוך שיתחייבו לספק את התנאים המיטיבים שעליהם התחייבו למשך עשור שלם.
מדובר בצעד חשוב שצפוי להיטיב עם חוסכים רבים, בדגש על החוסכים הפרטיים הקטנים והלא מודעים, אשר לא זוכים כיום לתנאים מיטיבים. שהחל מנובמבר הקרוב יוכלו אלה לחסוך במחיר זול בהרבה ממה שהם משלמים כיום, גם אם יש בעיות רבות בהליך ובהוראות של האוצר.

אילו בעיות? למשל.....   

הביטוח הסיעודי לא היה אף פעם נושא כה חם מבחינה תקשורתית כפי שהוא כיום. מהצד האחד ישנו שר הבריאות יעקב ליצמן, שרוצה לקדם הרחבה של מעורבות המדינה במתן פתרון, חלקי, לטובת האוכלוסייה הרלוונטית. לצד זאת, ישנה קבוצה של גורמים, ובחובם חברי כנסת, בראשם ח"כ איציק שמולי, שמובילים מאבק למציאת פתרון מסובסד במיוחד לגבי קבוצות סגורות ומבוגרות, שהביטוח הסיעודי הזול שעליו שילמו לאורך השנים מתייקר, כפי שצפוי היה שיקרה, ויוצא מהישג ידם.
נתחיל מהסוגיה השנייה: מדובר בסוגיה כואבת, משום שמדובר באנשים מבוגרים ששילמו על ביטוח סיעודי לאורך שנים, אבל יש לזכור כי מדובר באוכלוסייה מוגבלת בהיקפה. כמו כן, אותה אוכלוסייה רכשה מלכתחילה ביטוח זול מאוד, ולכן גם בעייתי, ועלויות הפתרון שכבר מתוכנן להינתן להם כיום (פתרון חלקי, ודרך הביטוח הסיעודי בקופות החולים), ופתרון אחר שאולי יגיע בעתיד, יושתו על כלל הציבור....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר גלובס               
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים