04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    מחדל הביטוח הסיעודי: "משלמים פי 5 ומקבלים רבע"
    מאחורי הכותרות הזועקות מדו"ח מבקר המדינה על כשל משרד האוצר בנוגע לביטוחים הרפואיים, עומדים ישראלים שעבדו קשה, הפרישו כספים - ונותרו בלי ביטוח. דוד בן ה-71 זועם: "שילמתי עשרות שנים. הכסף אצל מישהו". בנה של אחת הנפגעות: "זה חלמאות ופשע. זה תמיד נופל על האנשים המסכנים"

אמיר אלון, אתר YNET


דו"ח מבקר המדינה מתאר את הכשל שהוביל לכך שמאות אלפי אזרחים בישראל, ששילמו במשך עשרות שנים ממיטב כספם עבור ביטוח סיעודי קבוצתי, עומדים בפני שוקת שבורה דווקא בתקופה שבה הם זקוקים לו - והכל בשל מחדל מתמשך של משרד האוצר. מאחורי הכותרות הזועקות עומדים ישראלים שעבדו קשה, הפרישו כספים מדי חודש כדי שלא יהיו לנטל על ילדיהם כשגופם יבגוד בהם, והאמינו שהם עושים את הדבר הנכון ומבטחים עצמם לעת צרה. אך הפוליסות ששווקו להם היו פגומות, המדינה העלימה עין, וכספם ירד לטימיון.
אחד מהנפגעים הוא דוד הרטום, בן 71, גמלאי של עיריית אשדוד. לדוד ולאשתו היה ביטוח סיעודי ורפואי קבוצתי ששווק להם דרך העירייה, בעלות של 150 שקלים בחודש, אך בעקבות הנחיית משרד האוצר על ביטול הפוליסות הקבוצתיות הם נפלטו ממנו לפני שנתיים, ונותרו ללא כיסוי. כיום דוד משלם 700 שקלים עבור ביטוח סיעודי פרטי, אין לו ביטוח רפואי, ואשתו אינה מבוטחת כלל.
"היום אני משלם פי חמישה ומקבל רבע", אומר דוד. "אין לנו אפשרות לשלם עבור ביטוח לשנינו, אז אנחנו לוקחים פה סיכון, אבל אי אפשר אף פעם לדעת, יכול להיות שדווקא אשתי היא שתצטרך את הביטוח יותר, ואין לה. עשינו לי ביטוח סיעודי פרטי כמה שיותר מהר, אבל אין לי ביטוח רפואי מלבד קופת חולים. אז עכשיו אני צריך להמתין חצי שנה במקרה הטוב לטיפול בבעיה שאני סובל ממנה באופן די קשה, עד שאקבל.....
אני שילמתי ביטוח סיעודי במשך עשרות שנים, והכסף הזה נמצא אצל מישהו", ממשיך דוד. "זה רק הוגן שהם יחזירו את כל הכספים שהם גבו במשך כל השנים. גמלאי ממוצע משתכר בתוספת קצבת הביטוח הלאומי בסביבות 7,500 שקל. להפריש 10% מהסכום לביטוח הסיעודי זה דבר בעייתי ולכן רוב הגמלאים נמצאים.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים