04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    איזה ביטוח סיעודי עדיף לכם? מדריך
    מהם סוגי הביטוח הסיעודי המוצעים לציבור? האם משתלם לעשות ביטוח בכמה חברות? ומה קורה כשהמבוטח עובר למוסד? שאלות ותשובות

עו"ד סיגל רייך-הלל, אתר YNET


רבים רוכשים ביטוח סיעודי מתוך תקווה שלא יזדקקו לו, אבל מבוטחים שנאלצים להפעיל את הפוליסה נתקלים לא אחת בקשיים. ההוצאות על חולים סיעודיים הן עצומות ויכולות להגיע לעשרות אלפי שקלים בחודש. ההבנה שביטוח לאומי לא מאשר קצבה לחולים אלה, אלא רק עזרה בפועל, ואין כיסוי אמיתי להוצאות הטיפול הגבוהות, מביאה רבים לרכוש ביטוח סיעודי בחברת ביטוח או באחת מקופות החולים. לפניכם תשובות לשאלות נפוצות בתחום.

מהם סוגי הביטוחים הסיעודיים המוצעים לציבור?
ביטוח סיעודי בקופות החולים. החל מיולי 2016 פוליסת הביטוח סיעודי בקופות החולים היא אחידה. כלומר: היא מעניקה למי שרכשו ביטוח באחת מארבע קופות החולים כיסוי זהה. כשהחולה מטופל בבית, הביטוח מעניק תגמולים שנעים בין 3,500 שקל ל-5,500 שקל בכל חודש, בהתאם לגיל ההצטרפות לביטוח. חשוב לשים לב שהתקופה המקסימלית לתשלום הגמלה למבוטח שהפך סיעודי היא חמש שנים בלבד ולא לכל החיים.

כאשר המבוטח מאושפז במוסד סיעודי, סכומי הביטוח לפי הפוליסות של קופת החולים ינועו בין 4,500 שקל לבין 10,000 שקל, בהתאם לגיל ההצטרפות. תשלומי הפרמיה בגין הפוליסה הם זהים בכל קופות החולים. עד גיל 18 הביטוח חינם, ומגיל 18 התשלום יהיה של שקלים בודדים לחודש. מגיל 80 ומעלה: כ-210 שקל בחודש.
ביטוח סיעודי בחברות הביטוח. חברות הביטוח מציעות פוליסות ביטוח סיעודי קבוצתי או ביטוח סיעודי פרטי. פוליסת הביטוח הסיעודי הקבוצתי מיועדת לקבוצת אנשים ונרכשת במקרים רבים על ידי המעסיק. לדוגמה: מבוטחי קופת חולים, ארגון המורים, משרד הביטחון, עובדי מדינה ועוד. במקרה כזה תנאי הפוליסה חלים על כלל אנשי הקבוצה באופן זהה והם משלמים את אותה פרמיה וזכאים לאותה תקופת פיצוי.
מחדלים בתחום הביטוח הסיעודי הקבוצתי לאורך השנים גרמו לכך שכיום רוב הפוליסות הקיבוציות אינן בתוקף ומבוטחיהן נותרו ללא כיסוי.
ביטוח סיעודי פרטי. פוליסה אישית בין אדם פרטי לחברת ביטוח, שנערכת לרוב באמצעות סוכן ביטוח. בביטוח פרטי נקבעת הפרמיה באופן ספציפי למבוטח, תנאי הפוליסה גם כן ייחודיים למבוטח, כך גם משך חיי הפוליסה, תקופת הפיצוי וגובה הפיצוי החודשי.

האם מבוטח שהפך לסיעודי צריך להמשיך לשלם פרמיה?...
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים