04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הציבור מאס ביוקר טיפולי השיניים, קופות החולים
זיהו את ההזדמנות
    שיעור ההוצאה על טיפולי שיניים של משקי הבית נמצא בירידה לטובת הוצאה גדולה יותר על ביטוחים משלימים של קופות החולים. אלה רואות בתחום כלי אפקטיבי לתחרות ביניהן - ומציעות יותר ויותר טיפולים זולים בהשוואה למרפאות הפרטיות

רחלי בינדמן, כלכליסט


השיניים כואבות? גם בארנק: מערכת הבריאות הציבורית בישראל, למרות תחלואיה הדורשים טיפול, היא אחת ממערכות הבריאות הטובות בעולם בכל הקשור לעלות, כאשר ביטוח הבריאות הממלכתי מעניק כיסוי בסיסי לכלל האוכלוסייה. עם זאת, בתחום בריאות השן התמונה משתנה - וכל מי שסבל או סובל מבעיות שיניים יודע היטב עד כמה זה עלול לכאוב גם בכיס.
טיפולי שיניים אינם נכללים בסל הבריאות הממלכתי, למעט טיפולי שיניים משמרים לילדים עד גיל 18 ולקשישים מעל גיל 75 (תוספת מהשנים האחרונות). כתוצאה מכך, על הציבור לממן את הטיפולים הללו באופן פרטי, והם הפכו לסוג של מותרות. כך, הפערים החברתיים באים לידי ביטוי בפגיעה כואבת מאוד למי שידם אינם משגת מלשלם את העלויות הגבוהות.
לתוך הוואקום הזה נכנסו בשנים האחרונות קופות החולים ביתר שאת. הפתרון שהן מספקות, אמנם לא פותר את הפער במלואו, אבל מאפשר לעוד שכבות באוכלוסייה לרכוש טיפולים הכרחיים.

חיסרון נוסף, לכאורה, של קופות החולים הוא בתפישה, שאינה בהכרח נכונה, בקרב הציבור לפיה....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים