04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    אז מה זה תיקון 190 שכולם מדברים עליו?
הדרך לקבל יותר על הכסף
    ירון שמיר, אתר Bizportal

בשנת 2012 עבר תיקון לפקודת מס ההכנסה שעסק ברובו בהגדלת הפטורים הניתנים על קיצבאות. במסגרת תכנון נכון, התיקון מאפשר לקבל פטורים גבוהים בהרבה על קיצבאות מאלו שהיו קיימים טרום התיקון. חשוב לציין כי התיקון כשלעצמו אינו קל לישום בשוטף ודורש תכנון, מעקב והבנה כלכלית בכדי לנצל אותו במלואו.

    רוצה לקבל עדכונים חמים בזמן אמת? הירשם לניוזלטרים של ביזפורטל


כך לדוגמא, כל אחד אשר ברשותו קרן פנסיה או ביטוח מנהלים בשכר של כ-10,000 שקלים ומעלה יהיה זקוק ביום פרישתו לתכנון מס בכדי ליהנות מפטורים על שני סוגי קיצבאות. הקיצבה שנובעת מהפקדות המעסיק עד לשכר של 4 פעמים השכר הממוצע במשק, והפקדות העובד שקיבלו זיכוי ממס הכנסה - קיצבה אשר תושפע מפטורים שהתקבלו בעבר עבור פיצויים. הפטור על קיצבה זו יכול להגיע עד לכ-5,500 שקלים (בשנת 2025) - פטור גבוה בהרבה מהפטור שהיה קיים טרום התיקון - קיצבה מזכה.

בנוסף, החוסך יוכל לקבל פטור על קיצבה שנובעת כתוצאה מהפקדות מעסיק שמוסו בשוטף על ידי העובד, והפקדותיו אשר לא קיבל בגינן הטבות מס קיצבה לא יושפעו מפטורים אחרים שהתקבלו - קיצבה מוכרת.

נשמע מסובך? אבל העניין רק הולך ומסתבך במידה והקיצבה מקבלת פטור, אז, באופן עקרוני, גם היוון הקיצבה מקבל פטור (היוון משמעו קבלת סכום חד פעמי), אבל היוון אפשרי רק מעבר לפנסיית מינימום (כ-4,550 שקלים), ומה קורה עם היוון של קיצבה מוכרת?

 
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר ביזפורטל              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים