04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    מחצית שנה ראשונה חזקה למסלולי ההשקעה
לחוסכים המבוגרים בשוק הפנסיה
    לאחר שמשרד האוצר הוציא לדרך את מסלולי ההשקעה תלויי הגיל בחיסכון הפנסיוני, איבדו חוסכים רבים את היכולת להשוות את התשואות שנרשמו על כספי החיסכון שלהם

רון שטיין, גלובס


שנת 2016 תיזכר בעתיד כשנת מפתח בשוק החיסכון לטווח ארוך בישראל, ובעיקר באפיק הפנסיה החדשה בישראל. באפיק זה מנוהלים כיום נכסים בהיקף כולל של כ-229 מיליארד שקל, שאליהם מתווספות הפקדות של מיליארדי שקלים מדי חודש.

בשנה זו יחווה אפיק החיסכון הפנסיוני הצומח ביותר בישראל מספר שינויים, בראשם תחילת הפעלת קרנות ברירת המחדל לכלל הציבור, שצפויות לקבוע נורמות תמחור נמוכות בהרבה מהקיים. שינוי אחר שקרה השנה, בשוק הפנסיוני כולו, הנו מעבר לעולם של מסלולי השקעה תלויי גיל (המודל הצ'יליאני-ישראלי), ובדרך גם אובדן יכולת - זמני, אך ארוך וניכר - של היכולת לעקוב אחר התשואות בשוק, ולהשוות בין השחקנים השונים.

בעוד שהשפעת קרנות ברירת המחדל צפויה להיות משמעותית, אך היא טרם קרתה, הרי שהשפעת הרביזיה במסלולי ההשקעות הביאה לפגיעה ממשית ביכולת להבין מה קורה במסלולים החדשים - בעיקר בשוק הגמל לתגמולים, אך לא רק - וכל גוף מנהל בחר לפעול בדרך אחרת (למשל פיצול המסלולים הכלליים או פתיחת מסלולים חדשים). זאת, במידה רבה גם בגלל הוראות האוצר, שאוסרות על פרסום התשואות של המסלולים החדשים הרבים שאין להם טרק רקורד (תשואות עבר) של לפחות 12 חודשים.

ואולם, הגם שבאוצר אוסר על השחקנים בשוק החיסכון הפנסיוני לפרסם תשואות של פחות משנה לאחור, הרי שהוא בעצמו מפרסם באתר הפנסיה נט את התשואות הללו. לפיכך, זמן קצר לאחר שפרסמנו את התשואות עד כה השנה בשוקי הפנסיה החדשה, הגמל וההשתלמות, והפוליסות המשתתפות ברווחים, אנו מביאים את נתוני התשואות של מסלולי ההשקעה תלויי הגיל בשוק הפנסיה החדשה, שמצביעים על תשואה גבוהה יותר שהושגה בהם במחצית הראשונה של 2016, לעומת כלל השוק.

על כל פנים, מה מגלים הנתונים שנאספו? קבוצת גילאי ה-50 עד 60 הנה קבוצה משמעותית של חוסכים, שיש להם אופק השקעה ארוך למדי עד הגיעם לגיל פרישה, אך שאינם צעירים וכבר לא מחזיקים באופק השקעה "אינסופי" מבחינת ניהול השקעות. בדיקת מסלולי ההשקעה לגילאים אלה מצביעה כי התשואה הממוצעת במסלולים אלה עמדה במחצית הראשונה של 2016 על רמה של.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר גלובס               
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים