04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    אישה? הפנסיה שלך נמוכה ואת אשמה
    יהודה מודעי, אתר וואלה

הפנסיה של האישה הרבה יותר קרובה לחצי מהפנסיה של הגבר. מוטב להפנים את העובדה הזו ולשאול איך משנים אותה. אם בכל זאת תחליטו להאשים אחרים, יכול להיות שתהיו צודקות, אבל ללא ספק תישארו הרבה יותר עניות. דעה

בדיחה ישנה גורסת: מיהו גבר מאושר? אחד שמצליח לפרנס את אשתו. מיהי אישה מאושרת? זאת שמוצאת גבר כזה. אם תצליחו להתעלם מהניחוח השובניסטי שעולה מהבדיחה, תגלו את המהות העמוקה והעצובה על העתיד הפנסיוני והכלכלי שצפוי לנשים בפרט.
יש הבדל גדול בין הפנסיונרים של היום לבין הפנסיונרים של מחר, כלומר אלה שעובדים כיום וייצאו לפנסיה בעתיד. הפנסיונרים של היום הם אלה ששפר עליהם גורלם והצליחו לסגור תוכנית פנסיה עד 1995 בקרנות הפנסיה הישנות, שפעלו על פי תבניות פשוטות ברובן והציעו נוסחה פשוטה. גובה הפנסיה החודשית יהיה 2% מהשכר האחרון - מוכפל במספר שנות הוותק. לעומתם, המסכנים והמסכנות שנכנסו למעגל העבודה לאחר 1995 וייצאו לפנסיה בעוד 10-20 שנה, נמצאים במקום אחר לגמרי: רק ההפקדות שלהם לפנסיה לאורך השנים יכולות לנבא את גובה הפנסיה שלהם. אם הבנתם את זה - תוכלו להבין מדוע הפנסיה של הנשים עלולה להיות מזערית.
חברת מנורה מבטחים יצאה בפרסומים על פתיחת תוכנית פנסיה חדשה לנשים בלבד. התוכנית מנגנת על רגשות הקיפוח שיש לנשים בגין שכרן הנמוך. כחלק מכך היא מציינת עובדה אחת ברורה: פנסיית הנשים בתוכניות החדשות תהיה נמוכה בכ-40% מפנסיית הגברים. זוהי אכן המציאות הצפויה לנשים, וחשוב שכל אחת תפנים זאת ותבין שמילים יפות ומריחת משחות אלחוש שונות על הפצע המדמם הזה, לא יועילו לאף אחת. אמנם הסיבות לעתיד הפנסיוני הצפוי לנשים מגוונות, אך אין לי ספק שכולם יקפצו על הראשונה שבהן: פערי השכר בין גברים לנשים. ברשותכם אתייחס לנקודה זו רק בסוף.
הסיבה הראשונה לפערי הפנסיה הצפויים בין נשים לגברים היא שנשים עובדות פחות שנים. נניח שגברים ונשים מתחילים לעבוד בשכר נמוך אך סביר, בעבודה שגם נותנת להם פנסיה, בגיל 29. כלומר, אישה תעבוד 33 שנה עד גיל 62, וגבר יעבוד כ-38 שנים, עד גיל 67. המשמעות היא שאם מתעלמים מחישובי האקטואריה וגובה השכר בתחילה ובסוף הקריירה – מדובר בהפרש של ....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר וואלה!              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים