04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    מרוב דאגה לנשים, פוגעים להן בפנסיה
    הסירוב להעלות את גיל הפרישה לנשים מזיק בסופו של דבר לנשים עצמן

ד"ר גלי אינגבר, אתר גלובס


מחקר שפורסם באחרונה ע"י מרכז טאוב קובע שהעלאת גיל הפרישה לנשים בשנתיים מ-62 ל-64, תגדיל את הפנסיה של נשים שיוצאות לגמלאות בכ-16% בכל חודש. השוואת גיל הפרישה של נשים לגיל הפרישה של גברים (67) תגדיל את הפנסיה החודשית של הנשים בכ-45%.
לאור נתונים אלה קשה להבין את התנגדותן התקיפה של שדולות הנשים להעלאת גיל הפרישה לנשים. מצד אחד ארגוני הנשים וחברות הכנסת נאבקות - בצדק - למען שוויון זכויות מלא ושכר זהה לנשים ולגברים. מצד שני הן עולות על בריקדות כדי להנציח את אי-השוויון בגיל הפרישה, שבו קיים כיום פער בלתי הגיוני של 5 שנים לטובת הנשים.
שדולות הנשים טוענות שקיימת אפליה של נשים בשוק העבודה, הן בשכר והן בקידום לתפקידים בכירים. כתוצאה מכך נשים רבות עובדות בשכר נמוך יחסית, צוברות זכויות פנסיה נמוכות, מפוטרות בגיל מוקדם יחסית ומתקשות למצוא עבודה בגילאים שמעל 55. דחיית גיל הפרישה בשנתיים תגרום לכך שגם קצבת הזקנה של הביטוח הלאומי תידחה בשנתיים (הקצבה משולמת רק החל מגיל הפרישה החוקי) ונשים רבות ייאלצו לחיות בעוני ובמחסור.

טענה נוספת מתייחסת לכך שנשים רבות עובדות ב"מקצועות-שוחקים" והדרישה מהן לעבוד שנתיים נוספות תגרום להן קשיים רבים ובלתי נסבלים. לכן חייבים ....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר גלובס              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים