04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    איך למנוע פגיעה בקרן הפנסיה גם בזמן
חופשת לידה וחל״ת?
    בית השקעות אלטשולר שחם

חופשת הלידה היא תקופה מרגשת עבורך אך היא עלולה להוביל גם לפגיעה בקרן הפנסיה שלך. כדי לדאוג לעתיד שלך ולמנוע פגיעה בזכויות שלך בקרן הפנסיה, חשוב לוודא שאת ממשיכה להפקיד ולשלם עבור הכיסוי הביטוחי גם בתקופה הזו.

בשעה טובה חזרת הביתה עם תינוק או תינוקת חמודים וחופשת הלידה שלך התחילה. הימים הראשונים שלאחר הלידה עמוסים ברגשות אינטנסיביים, בחברים ובני משפחה שמבקרים וברך הנולד שזקוק לתשומת הלב המלאה שלך. העייפות המצטברת מלילות של האכלה וערסול עושים גם הם את שלהם וקשה שלא להבין מדוע החיסכון לפנסיה נותר רק זיכרון עמום, יחד עם שאר הנושאים שטיפלת בהם במשרד ונותרו מאחור.


מי דואג לחיסכון שלי לפנסיה בזמן חופשת הלידה?

אם עבדת לפני חופשת הלידה פחות מ-12 חודשים רצופים תהיי זכאית לחופשת לידה של 15 שבועות. אם עבדת תקופה ארוכה יותר תהיי זכאית לחופשת לידה של 26 שבועות. במהלך חופשת הלידה לא תקבלי שכר מהמעסיק שלך, ובמקומו המוסד לביטוח לאומי ישלם לך דמי לידה רק על 8 או 15 שבועות מתוך חופשת הלידה, בהתאם למספר החודשים שבהם היית מועסקת לפני הלידה. אם ילדת יותר מתינוק אחד, תהיי זכאית להארכה של חופשת הלידה ולתשלום נוסף של דמי לידה של שלושה שבועות עבור כל תינוק נוסף.


במהלך התקופה שבה את זכאית לתשלום דמי לידה, אם עבדת לפחות שישה חודשים לפני התחלת ההריון והמעסיק נהג להפקיד עבורך לקרן פנסיה או לקופת גמל לפני היציאה לחופשת הלידה, המעסיק שלך מחויב ל.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר אלטשולר שחם              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים