04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    האם אפשר לחסוך לפנסיה בלי עבודה קבועה?
    חשיבות החיסכון לפנסיה מקבלת משנה תוקף כאשר אין לחוסך עבודה קבועה. מה הן הזכויות ואיך ניתן "למזער נזקים"?

אתר ynet


האם אתם מפרישים לחיסכון פנסיוני באופן קבוע? לא מעט נכתב על חשיבות החיסכון הפנסיוני - סכום הכסף המשמעותי ביותר שיעמוד לרשותנו בעת שנפרוש וישמש למעשה כמקור ההכנסה העיקרי לאחר גיל הפרישה.
השינויים השונים שחלו בשנים האחרונות ועוד ימשכו גם בשנים הבאות, המשפיעים הן על תוחלת החיים - אנשים חיים יותר זמן מבעבר, והן על התשואה שמניב החיסכון - הריביות בשווקי ההון בעולם נמוכות ממה שהורגלנו עד לפני פחות מעשור, והתשואה צפויה להיות נמוכה יותר ממה שחשבנו או ציפינו, כל אלו עשויים לגרום לכך שקצבת הפנסיה שלנו לא תספיק לצרכים השוטפים שהורגלנו אליהם ואף פחות מכך.
המציאות הזו מחייבת אותנו להפריש כמה שיותר לחיסכון. כדי לעודד חיסכון, כזה גם המדינה מעניקה הטבות מס שונות על אותם כספים הנצברים בקופה המיועדת לפרישה.
מי שעובד כשכיר, המעביד מחויב להפריש לו מדי חודש משכרו. במסגרת הסכם פנסיה חובה, היקף ההפרשות לפנסיה הלך וגדל בצורה מדורגת החל משנת 2008 ועד 2014.
החל מינואר 2014, שיעורי ההפרשה לפנסיה חובה עומדים על 5.5% חלק עובד, 6% חלק מעביד ו-6% חלק הפיצויים (סה"כ 17.5%). נציין כי שיעור זה הוא המינימום הנדרש על פי חוק.
 
ואם אין לי עבודה קבועה?

במקרה שהעובד השכיר היה מבוטח בביטוח פנסיוני לפני שהתקבל לעבודה, הוא יהיה זכאי להפרשות לביטוח פנסיוני כבר מיומו הראשון בעבודה. ההפרשות יתבצעו רטרואקטיבית רק לאחר....
   

לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים