04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    מי יעניש את מי שפוגע לכם בפנסיה?
    חברת כוח אדם גרפה לכיסה כסף רב במשך שנים, לאחר שהחתימה את עובדיה על תשלום דמי הניהול המקסימליים; זה חוקי - אך רקוב ? מה צריך לקרות כדי שעובדי חברות כוח אדם יפסיקו להיות העובדים החלשים ביותר במשק, ומי אחראי בעצם לפנסיה של כולנו?

אופיר אלקלעי, דה מרקר   


פנסיה היא עניין מורכב וחשוב מאין כמותו בחברה מתוקנת הדואגת לרווחת העובד. האחריות על נושא זה היא משולשת — העובד, המדינה והמעסיק צריכים להיות מודעים לחשיבות הרבה שיש לחיסכון הפנסיוני. שלוש הזרועות הללו צריכות לפעול בתיאום ובאחריות, כדי למנוע מצב שבו דור עובדים יישאר ללא ביטחון כלכלי בימי הפרישה שיגיעו.
האחריות של העובד צריכה להיות בעיקר בבחירת המסלול ובהכרת הנתונים. העתיד הכלכלי שלו נמצא בטפסים ובמספרים של דו"חות הפנסיה, והאחריות אינה צריכה להיות מוסרת ממנו. רק הוא יכול לקבוע באיזה אופן להפריש לטובת הפנסיה שלו, וכמה.
תפקידה של המדינה הוא לברר שהכל מנוהל באופן תקין, ושיש יד מכוונת המטפלת במאות מיליארדי השקלים שהם כספי העובדים. האינטרס העליון של המדינה צריך להיות שהעובד יפריש בכל חודש כספים לקרן פנסיה כדי שתהיה לו רווחה כלכלית, והמדינה לא תיאלץ לדאוג לו בסיום תקופת התעסוקה שלו.
הצלע השלישית והחשובה לא פחות היא המעסיקים. האינטרס של המעסיק בא לידי ביטוי בהטמעת הידע על הזכויות המגיעות לו, ובהענקת כל התנאים הנדרשים ממנו כחוק.
זו התבנית הדרושה, של שלוש זרועות, אך לא פעם מצליחים לחדור לתוכה גורמים שאינם מוכנים ליישר קו עם חוק.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דה מרקר              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים