04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    המעסיק פשט את הרגל? החיסכון הפנסיוני הנסתר
של ציבור העובדים
    עבדתם בעבר בחברה שפורקה או אצל מעסיק שפשט את הרגל? מאות מיליוני שקלים ממתינים בקופות הגמל, הפנסיה והביטוח - כספים שהופקדו על שם העובדים והם אינם מודעים להם.
גם כשמגלים את החיסכון, מסתבר שממש לא פשוט להגיע אל הכסף הזה כשהמעביד כבר "לא קיים"

אליצפן רוזנברג, אתר YNET


י' עבדה במשך שלוש שנים בחברה בתחום המזון. החברה נקלעה לקשיים. במשך חודשים היא, כמו יתר העובדים בחברה, לא קיבלה משכורת. י' נאלצה לקיים את משפחתה ממשכורת אחת, של בעלה, ובקושי רב.
תוך זמן קצר החברה קרסה, כשבעליה משאיר אחריו שובל של חובות, בין היתר לעובדים שלא קיבלו שכר במשך חודשים, לא הופקדו להם בכל אותה תקופה כספים לחסכונות הפנסיוניים ולא ניתנו להם פיצויי פיטורים.
 
י' הבינה כי הסיכוי לקבל כספים מקופת החברה המרוקנת – אפסיים, אולם נודע לה כי היא זכאית לקבל לפחות חלק מהסכום מהביטוח הלאומי ש"מבטח" את העובדים (עד סכום מסוים) במקרים כגון אלו. היא הגישה תביעת חוב באמצעות המנהל המיוחד שמונה לפירוק החברה, ובסופו של דבר אושר לה סכום חלקי מתוך התביעה, בסך 28 אלף שקל.
כשהבינה שמיצתה למעשה את האפשרויות העומדות לרשותה, סיימה י' מבחינתה את הפרק הכואב הזה והמשיכה הלאה, כאשר בינתיים התקבלה לעבודה בחברה אחרת.
מה שי' לא ידעה הוא, שבמקביל להליך שהיא ניהלה כדי לקבל את הכספים המגיעים לה, עוד מישהו ניהל למעשה תביעה מקבילה בשמה. ה"מישהו" הזה היא קופת הגמל.
הקופה הגישה בשמה תביעה למנהל המיוחד שמונה, בגין ההפקדות שהמעסיק לא העביר לחיסכון במשך תקופה ארוכה במהלך עבודתה.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים