04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    עזבתם מקום עבודה? כך תדאגו לפנסיה
   
כשעוזבים עבודה ונפסקות ההפקדות לפנסיה אתם עלולים לאבד גם את הביטוחים ותנאי החיסכון; באילו מקרים כדאי להמשיך להפקיד לתוכנית הפנסיה גם במעבר בין עבודות ומה צריך לדעת כדי לא להפסיד כסף
 
עמוס מגידס, כלכליסט 
 
שכיר אשר מעסיקו מבטח אותו בתוכנית פנסיונית מבוטח גם למקרים של מוות או נכות. המעסיק אחראי להעביר עבור אותו שכיר כספים לתוכנית הפנסיונית ומתוך כספים אלו משולם החלק עבור הביטוחים לפטירה ונכות ככל שבחר בהם העובד. ברגע שהשכיר עוזב את מקום העבודה - נפסק למעשה התשלום של המעסיק וכך גם התשלום עבור הכיסויים הביטוחיים.
כלומר, בעת עזיבת העבודה האחריות להמשך שמירה על הביטוחים עוברת לידי העובד. הבעיה היא שאין "טקס" העברת אחריות ובדרך כלל העובד אינו מודע לאחריות זו המוטלת עליו.
עזיבת עבודה יכולה להיות בתקופות שונות כגון: אבטלה או חיפוש עבודה, התחלת יוזמה להקמת עסק, התחלת עבודה כעצמאי (כעוסק פטור או עוסק מורשה), או עבודה ללא שכר. בתקופות האלה אין תשלומים לתוכנית החיסכון הפנסיוני.
 
ישנם שני ביטוחים רלוונטיים ששכירים מקבלים כחלק מהפנסיה ואשר יש לשקול  לשמר בעת מעבר בין עבודות:
1. שמירה על סכום הביטוח למקרה פטירה (פחות מעניין רווקים אם בכלל אך מאוד מעניין נשואים או עם ילדים) ואת הסכום ניתן לשמור ללא כל מגבלה.
2. שמירה על סכום הביטוח למקרה נכות (אבדן כושר עבודה) שמעניין את כולם, מוגבל לגובה השכר בפועל (ובמקרה של מעבר בין עבודות תהיה המגבלה השכר שהיה בשנה הקודמת לעזיבת העבודה אם העובד ידאג להסדר "ריסק זמני לשנה").
עלויות הביטוחים למוות ופטירה אינן גבוהות ותלויות בגיל. לדוגמה, שכיר בן 30 לא מעשן בשכר 10,000 שקל שהפסיק לעבוד ומבקש לשמור על הכיסויים למוות ונכות יידרש לשלם סכומים חודשיים בביטוח (מנהלים) בחברת ביטוח בסדר גודל הבא: ביטוח למקרה מוות של מיליון שקל - 70 שקל לחודש.
 
ביטוח למקרה אבדן כושר עבודה, לשם קבלת פיצויי חודשי של 7,500 שקל (75% משכר של 10,000 שקל) - 50 שקל לחודש.
למי שמבקש לשמור על הכיסוי שלו בקרן פנסיה, העלויות יהיו משמעותית נמוכות יותר.
לכל תוכנית יש תקופה שבה ניתן לשמור את הכיסוי עד שחייבים לחזור ולשלם גם על חלק החיסכון. בקרן פנסיה אפשר לשמור על תשלומי ביטוח בלבד רק עד שנתיים. לאחר מכן צריך לשלם....
בביטוח המנהלים המגבלה על ביטוח אבדן כושר עבודה היא עד שנה, ואילו למוות....
 
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט                

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים