04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הצעירים של היום יהיו הקשישים העניים של העתיד
    וועדה הציבורית לבחינת עתיד ענף הביטוח בראשה עומד השר לשעבר גדעון סער הגישה את מסקנותיה בהן העלאת קצבאות הזקנה, הקצאת אג"ח מיועדות לקרנות הפנסיה והחלת ביטוח סיעודי חובה

מעין מנלה, כלכליסט


"האזרח בישראל לא יודע כיום מה תהיה הכנסתו לעת זקנה, גם לא בקירוב. אם לא ינקטו צעדי מדיניות הצעירים שלה היום יהיו הקשישים העניים של העתיד. אנחנו ממליצים על שורה של צעדי מדיניות להתמודדות עם משבר הפנסיה הצפוי, אמר היום (א') השר לשעבר גדעון סער שעמד בראש הוועדה הציבורית לבחינת עתיד ענף הביטוח במסיבת עיתונאים להצגת דו"ח הוועדה.
"בחרנו להתמקד בחמישה פרקים עיקריים שנוגעים לענף, לעתידו, ליכולת שלו לתת שירות טוב יותר לציבור ויש בו המלצות רבות שלדעתנו יישומן יתרום לרווחת הציבור. אני מקווה שיתפתח שיח ציבורי רחב בסוגיות בהן עסקה הוועדה".
על המשמעות התקציבית של הצעדים אמר סער, "מאוד השתדלנו להתייחס בזהירות הראויה למשמעות התקציבית. ביטוח סיעודי חובה קיבלנו את עמדת שר הבריאות שניתן להוסיף למס הבריאות 0.5% כמקור תקציבי לזה. סימנו את היכולת והזכות להזדקן בכבוד כבעיה חברתית שעוד כמה שנים תתפרץ במלוא עוזה וכדי להתמודד איתה יהיו צריכים להיות מוקצים גם משאבים תקציביים".
הוועדה המליצה על שורה של צעדים על מנת להתמודד עם משבר הפנסיה הצפוי וביניהם הקצאת אג"ח מיועדות לקרנות הפנסיה בשיעור גבוה מהנוכחי והעלאת קצבאות הזקנה. העלאת קצבאות הזקנה נועדה לפצות על שחיקת הקצבה הפנסיונית הצפויה.
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים